UNIMOT S.A. otwiera 1 stację paliw AVIA w Warszawie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 lip 2017, 08:54

UNIMOT S.A. otwiera 1 stację paliw AVIA w Warszawie

Notowany na głównym parkiecie GPW UNIMOT S.A. otwiera pierwszą w Warszawie stację paliw pod marką AVIA przy ulicy Płochocińskiej 33. Położenie przy trasie prowadzącej nad popularny Zalew Zegrzyński oraz bliskość Centrum Handlowego Marywilska 44 to podstawowe argumenty, które wpłynęły na wybór takiej lokalizacji.

W ciepłe letnie dni wielu mieszkańców Warszawy odwiedza Zalew Zegrzyński, szukając ochłody nad największym zbiornikiem wodnym w okolicach stolicy. I właśnie przy drodze prowadzącej nad zalew, przy ulicy Płochocińskiej 33 otwarta została pierwsza w Warszawie stacja paliw pod marką AVIA.

Tym samym UNIMOT rozpędza realizację swojego celu emisyjnego i otwiera już trzecią stację AVIA w Polsce na przestrzeni 2 miesięcy. Stacja w Warszawie będzie służyć zarówno podróżującym codziennie do pracy w centrum Warszawy, jak i spragnionym weekendowego relaksu warszawiakom w drodze nad Zegrze. Na wybór lokalizacji stacji w tym miejscu wpływ miała także bliskość Centrum Handlowego Marywilska 44, które każdego dnia odwiedza tysiące klientów. Wjazd do niego zlokalizowany jest zaledwie 200 metrów wcześniej. W sklepie stacyjnym znajduje się wyspa kawowa z miejscami siedzącymi oraz szybki bezpłatny internet, dzięki czemu klienci mogą chwilę odpocząć w podróży lub wygodnie sprawdzić maila czy media społecznościowe.

„Bardzo się cieszymy że jedna z pierwszych stacji pod marką AVIA, które otwieramy w Polsce, zlokalizowana jest właśnie w stolicy naszego kraju.” - mówi Robert Brzozowski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A. „Nasz plan to otwarcie 100 stacji do roku 2020, chcemy żeby powstawały w dużych miastach takich jak Warszawa, ale również w miastach mniejszych, takich jak Turek czy Łomża, w których uruchomiliśmy dwie pierwsze stacje.”

dodaje Prezes Brzozowski.

Marka AVIA pochodzi ze Szwajcarii, gdzie została założona 1927 roku. Właśnie wtedy kilku niezależnych właścicieli stacji paliw postanowiło wspólnie działać pod takim brandem. Pomysł się przyjął i rozwinął na pozostałe kraje starego kontynentu. Obecnie w Europie działa ponad 3000 stacji paliw pod marką AVIA w 14 krajach takich jak Austria, Francja, Hiszpania, Holandia czy Niemcy. Nowo otwarta stacja AVIA w stolicy jest już trzecią stacją pod tą marką w Polsce, a prace na kolejnymi trwają.

W dniu oficjalnego otwarcia (27 lipca) dla wszystkich tankujących na stacji AVIA w Warszawie czeka pyszna kawa za 1 zł w samoobsługowym kąciku kawowym „Esenso Cafe” zlokalizowanym na terenie stacji. Specjalna receptura kawy serwowanej na stacjach AVIA (mieszanka 80% łagodnej Arabiki i 20% mocnej Robusty) w połączeniu ze świetnym, szwajcarskim ekspresem firmy Thermoplan, zbiera bardzo dobre opinie klientów, więc mamy nadzieję, że zadowoli też stołecznych kawoszy.

O spółce

UNIMOT S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Firma zaopatruje w paliwa płynne i gazowe takie sektory jak: transport, logistyka, usługi, rolnictwo oraz przemysł. UNIMOT S.A. jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia AVIA International, zrzeszającego 90 firm z 14 krajów Europy, które mogą oferować produkty petrochemiczne pod marką AVIA. Do końca 2020 roku UNIMOT planuje stworzyć w Polsce 100 stacji paliw pod marka AVIA i wykorzystać je jako wzbogacenie projektu Tankuj24 o dodatkowe punkty odbioru paliwa.

AVIA International to stowarzyszenie, zarejestrowane w Szwajcarii, skupiające obecnie ponad 90 firm, które zarządzają łącznie ponad 3000 stacji paliw, w 14 krajach Europy. Stowarzyszenie udostępnia markę AVIA oraz zapewnia wsparcie w zakresie marketingu, zakupów i sprzedaży produktów na stacjach. Marka AVIA jest popularna w takich krajach jak: Niemcy (ok. 840 stacji), Francja (ok. 710 stacji), Szwajcaria (ok. 600 stacji), Holandia (ok. 310 stacji), Hiszpania (ok. 140 stacji). W naszej części Europy sieć zyskała popularność na Węgrzech (ponad 80 stacji) i w Serbii (ok. 50 stacji)

Esenso Cafe_1-001

Sklep AVIA-001

Warszawa Stacja AVIA_1-001

Warszawa stacja AVIA_2-001

Źródło: Spółka, #UNT

Ostatnie wiadomości