Unimot nie powoła wspólnej spółki z Alpiq | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 lip 2017, 08:32

Unimot nie powoła wspólnej spółki z Alpiq

Unimot zdecydował, że będzie samodzielnie rozwijać sprzedaż energii elektrycznej i gazu ziemnego i nie powoła wspólnej spółki z Alpiq, podała spółka.

"Po upływie przewidzianego w liście intencyjnym okresu wyłączności na negocjacje w sprawie zawarcia umowy o współpracy z Alpiq A.G., w wyniku przeprowadzenia przez zarząd spółki szczegółowych analiz rynkowych i biznesowych potencjalnego projektu inwestycyjnego w zakresie wspólnego rozwijania sprzedaży energii elektrycznej oraz gazu ziemnego poprzez wspólną spółkę celową, zdecydował o skoncentrowaniu się na samodzielnym rozwijaniu tej działalności w ramach spółek z własnej grupy kapitałowej: Energogas sp. z o.o. i Tradea sp. z o.o."

czytamy w komunikacie.

Spółka zadeklarowała, że będzie kontynuować dotychczasową, dobrą współpracę z Alpiq A.G. w zakresie hurtowego handlu energią elektryczną.

"Decyzja zarządu spółki dotycząca samodzielnego rozwijania obszaru działalności grupy kapitałowej w sprawie sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego jako elementu realizowania strategii tworzenia multi energetycznej oferty sprzedaży wpisuje się w strategię grupy kapitałowej ogłoszoną na lata 2016 -2017, która zakłada rozwój sprzedaży tych dwóch grup towarowych poprzez dedykowane spółki zależne" 

czytamy dalej.

Unimot podał w lutym, że podpisał ze szwajcarską firmą Alpiq list intencyjny, w którym ustalono działania zmierzające do podpisania umowy o współpracy w zakresie wspólnego rozwijania sprzedaży energii elektrycznej oraz gazu ziemnego. Ustalono wówczas, że Alpiq może zainwestować w spółkę zależną Unimotu bądź też powołać wraz z Unimotem nową spółkę do realizacji współpracy.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect.

(ISBnews), #UNT

Ostatnie wiadomości