Włoski K-Holding złożył ofertę nabycia 100% akcji Gekoplastu po 16,55 zł/ szt. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 sie 2017, 09:46

Włoski K-Holding złożył ofertę nabycia 100% akcji Gekoplastu po 16,55 zł/ szt.

Włoski K-Holding, właściciel największego europejskiego podmiotu z branży produkcji płyt polipropylenowych - Karton S.p.A. złożył niewiążącą ofertę zakupu do 100% akcji Gekoplast w formie wezwania giełdowego, podał Gekopolast. Cena ma wynieść 16,55 zł za akcję, tj. 35% powyżej kursu zamknięcia we wtorkowych notowaniach na GPW.

"Dostrzegamy istotne synergie i pozytywne aspekty, jakie mogłyby się stać częścią dalszego rozwoju Gekoplastu. W ramach ogłoszonego pod koniec kwietnia br. przeglądu opcji strategicznych, biorąc pod uwagę dotychczasowe analizy oraz ofertę złożoną przez włoski podmiot, obecnie przejęcie Gekoplastu przez inwestora branżowego uważamy za korzystną opcję dalszego rozwoju"

powiedział prezes Gekoplastu Piotr Górowski, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z treścią niewiążącej oferty K-Holding, włoski inwestor branżowy jest gotowy przeprowadzić wezwanie na akcje Gekoplastu po cenie 16,55 zł za akcję (35% powyżej kursu akcji z wtorkowego zamknięcia sesji) pod warunkiem przeprowadzenia satysfakcjonującego badania due diligence.

"Zarząd Gekoplastu udzielił inwestorowi wyłączności na przeprowadzenie procesu due diligence do dnia 15 października 2017 roku, a w przypadku potwierdzenia oferowanej ceny za akcję wyłączność automatycznie ulegnie wydłużeniu o cztery tygodnie na potrzeby organizacji wezwania na akcje spółki"

czytamy dalej.

Gekoplast prognozuje, że w całym 2017 roku wypracuje ponad 7 mln zł zysku netto (+17% względem zaudytowanego rezultatu roku 2016) i 14,5 mln zł wyniku EBITDA (+29%) przy 100,7 mln zł przychodów ze sprzedaży (+11%). Kapitalizacja spółki przy cenie 16,55 PLN za akcję wyniosłaby 100,1 mln PLN.

"W ramach IPO z grudnia 2014 r. Gekoplast sprzedał akcje po 8,8 zł, co wraz z wypłaconymi od tego czasu dywidendami (łącznie 1,4 zł na akcję) oznaczałoby w sytuacji ziszczenia się możliwego wezwania na akcje Gekoplastu 104% całkowitej stopy zwrotu"

podsumowano w komunikacie.

Gekoplast to największy w Europie Środkowo-Wschodniej i piąty w Europie producent płyt komórkowych z polipropylenu. Gekoplast jest spółką portfelową funduszu private equity Capital Partners. Akcje spółki notowane są od maja 2016 roku na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

(ISBnews), #GKP

Ostatnie wiadomości