UNIMOT uruchomił 2 kolejne stacje AVIA | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 sie 2017, 09:02

UNIMOT uruchomił 2 kolejne stacje AVIA

UNIMOT uruchomił 2 kolejne stacje AVIA

W Józefowie pod Warszawą oraz w Zawadzkiem pod Opolem uruchomiono kolejne stacje paliw pod marką AVIA. Przedstawicielem AVIA w Polsce jest niezależny importer paliw - UNIMOT S.A.

Realizacja planu otwarcia przez UNIMOT S.A. ponad 100 stacji paliw pod marką AVIA do 2020 r. nabiera tempa. W pierwszym tygodniu sierpnia oddano do użytku dwie kolejne stacje AVIA: w Józefowie pod Warszawą oraz w miejscowości Zawadzkie pod Opolem. Doliczając stacje otwarte w poprzednich miesiącach w Warszawie, Łomży i Turku, UNIMOT może się już pochwalić pięcioma działającymi stacjami.

AVIA w Józefowie

Nowa stacja AVIA jest zlokalizowana przy jednaj z bardziej ruchliwych tras wylotowych na południe od Warszawy, przy Alei Nadwiślańskiej 132 w Józefowie. Stacja oferuje benzynę 95 i 98, olej napędowy, gaz LPG oraz paliwo premium AVIA Diesel Gold, które zawiera specjalny dodatek podnoszący liczbę cetanową, poprawiający właściwości smarnościowe oraz detergentowe. Efektem wyższej liczby cetanowej paliwa jest cichsza praca silnika, jego łatwiejszy rozruch oraz działanie przyjazne środowisku, gdyż paliwo to ogranicza udział cząstek stałych w spalinach. Stację wyposażono w sklep z kącikiem kawowym Esenso Cafe, gdzie serwowana jest wyjątkowa mieszanka kawy, opracowana specjalnie dla marki AVIA. Na terenie obiektu znajduje się także myjnia ręczna ciśnieniowa na 3 stanowiska, z których jedno jest przeznaczone dla samochodów półciężarowych.

AVIA w Zawadzkiem

Stacja paliw AVIA w miejscowości Zawadzkie powstała przy rozlewni gazu LPG, należącej do UNIMOT S.A. Z tego miejsca spółka obsługuje hurtową i detaliczną sprzedaż gazu propan-butan na terenie południowej Polski. Stacja AVIA w Zawadzkiem oferuje benzynę 95, olej napędowy oraz gaz LPG. Co bardzo istotne, na stacji są dostępne butle z gazem propan-butan.

Dla wygody klientów cena butli z gazem jest widoczna na pylonie. Dodatkowo, jako jedyna stacja w województwie opolskim, oferujemy armaturę gazową, m.in. sprzączki, zawory, węże, nakrętki 

twierdzi Czesław Florecki, Kierownik Rozlewni Gazu i Stacji Paliw AVIA w Zawadzkiem.

Bardzo się cieszę, że rodzina stacji AVIA w Polsce się powiększa. Nasza oferta spotyka się z pozytywnym odzewem właścicieli różnych stacji – od typowo miejskich, przez tranzytowe, po lokalne, osiedlowe. Proste zasady umowy franczyzowej, korzystne warunki zakupu paliw i wsparcie w procesie rebrandingu na AVIA, jak również w dalszym rozwoju sprzedaży - to elementy, które przekonują naszych partnerów do współpracy 

mówi Paweł Wydymus, Dyrektor Segmentu Detalicznej Sprzedaży Paliw w UNIMOT S.A.

2_AVIA_Jozefow

Avia_Zawadzkie_Pylon

AVIA_Zawadzkie_Sklep

O spółce

UNIMOT S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Firma zaopatruje w paliwa płynne i gazowe takie sektory jak: transport, logistyka, usługi, rolnictwo oraz przemysł. UNIMOT S.A. jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia AVIA International, zrzeszającego 90 firm z 14 krajów Europy, które mogą oferować produkty petrochemiczne pod marką AVIA. Do końca 2020 roku UNIMOT planuje stworzyć w Polsce 100 stacji paliw pod marka AVIA i wykorzystać je jako wzbogacenie projektu Tankuj24 o dodatkowe punkty odbioru paliwa.

AVIA International to stowarzyszenie, zarejestrowane w Szwajcarii, skupiające obecnie ponad 90 firm, które zarządzają łącznie ponad 3000 stacji paliw, w 14 krajach Europy. Stowarzyszenie udostępnia markę AVIA oraz zapewnia wsparcie w zakresie marketingu, zakupów i sprzedaży produktów na stacjach. Marka AVIA jest popularna w takich krajach jak: Niemcy (ok. 840 stacji), Francja (ok. 710 stacji), Szwajcaria (ok. 600 stacji), Holandia (ok. 310 stacji), Hiszpania (ok. 140 stacji). W naszej części Europy sieć zyskała popularność na Węgrzech (ponad 80 stacji) i w Serbii (ok. 50 stacji)

Źródło: Spółka, #UNT


 


 


 


 


 


 

Ostatnie wiadomości