PGE planuje ogłosić strategię dla ciepłownictwa przed wynikami za III kw. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 sie 2017, 12:06

PGE planuje ogłosić strategię dla ciepłownictwa przed wynikami za III kw.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) planuje przedstawić strategię dla sektora ciepłowniczego i kogeneracji przed publikacją wyników za III kw., poinformował prezes Henryk Baranowski. Wcześniej zapowiadał przedstawienie tej strategii na początku września.

"Strategia tego rozwoju [ciepłownictwa] powinna być ogłoszona przed kolejnymi wynikami, przy założeniu, że proces przejmowania EDF zakończy się np. do końca września. Ale ta kwestia nie jest od nas zależna" 

powiedział Baranowski podczas konferencji dla analityków.

Publikacja wyników za III kw. 2017 r. planowana jest na 7 listopada br.

W maju br. PGE podpisała z EDF International SAS i EDF Investment II B.V. warunkową umowę nabycia aktywów EDF w Polsce. Wartość transakcji to ok. 4,51 mld zł.

W wyniku wykonania umowy, PGE nabędzie szereg konwencjonalnych aktywów wytwórczych, w tym: cztery elektrociepłownie tj. Kraków, Gdańsk, Gdynia i Toruń, sieci dystrybucji ciepła w Toruniu oraz Elektrowni Rybnik (obecnie kontrolowanych przez EDF Polska S.A.), cztery elektrociepłownie tj. Wrocław, Zielona Góra, Czechnica i Zawidawie oraz sieci dystrybucji ciepła w Zielonej Górze, Siechnicach i Zawidawiu (obecnie kontrolowanych przez EDF Polska S.A. i EDF Investment III B.V.).

Zamknięcie transakcji zostanie dokonane pod warunkiem spełnienia szeregu warunków, w tym uzyskania zgód Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ministra energii i uzyskania przez PGE odstąpienia od prawa pierwokupu przez Agencję Nieruchomości Rolnych.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews), #PGE

Ostatnie wiadomości