Stabilne wyniki finansowe WDX w I półroczu 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 sie 2017, 09:29

Stabilne wyniki finansowe WDX w I półroczu 2017 r.

WDX, notowana na GPW Spółka oferująca kompleksowe rozwiązania z zakresu wyposażenia magazynów w okresie od stycznia do czerwca 2017 r. wypracowała 68,8 mln zł przychodów ze sprzedaży (+15% proc. r/r), przy EBITDA na poziomie 11,5 mln zł (+23 proc. r/r) i zysku netto rzędu 3,7 mln zł (+22 proc. r/r).

Nakłady inwestycyjne od stycznia do czerwca 2017 r. rzędu 6 mln zł (+17 proc. r/r) były głównie dedykowane zwiększeniu środków transportu (wózków widłowych z przeznaczeniem na wynajem).

Akcjonariusze WDX w I półroczu uchwalili najwyższą w historii Spółki dywidendę w wys. ponad 4 mln zł.

Sprzedaż w segmencie budowy i sprzedaży wyposażenia magazynów wyniosła w I półroczu 2017 r. 31,3 mln zł, co oznacza blisko 9,8-procentową dynamikę, z kolei przychody w drugim segmencie sprzedaży, wynajmu i serwisu wózków widłowych to 36,6 mln zł (wzrost o 20,8 proc. w relacji do I poł. 2016 r.). W tym obszarze WDX 23 sierpnia poinformował o akceptacji oferty o wartości 6,77 mln zł w zakresie 6-letniej współpracy z niemiecką spółką Crown na wynajem przez WDX floty wózków wewnątrzmagazynowych.

I półrocze było dla naszej firmy okresem dobrym, gdzie wypracowaliśmy stabilne wyniki finansowe. Pod względem przychodów szczególną dynamikę, przekraczającą 20-proc. odnotowaliśmy w segmencie wózków widłowych - w tym obszarze coraz częściej spotykamy się z zainteresowaniem naszych Klientów innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak systemy INFOLINK do zarządzania flotą. Jednakże branża wyposażenia magazynów, tj. regałów, a szczególnie systemów przenośnikowych również rozwija się w stronę coraz bardziej inteligentnych, intuicyjnych technologii magazynowych i w naszym odczuciu to kierunek, w którym będzie podążał rynek magazynów i centrów logistycznych, jak również Grupa WDX

podsumował Marek Skrzeczyński, Prezs Zarządu WDX S.A.

Spółce niezmiennie sprzyjają bardzo dobre tendencje na rynku magazynowym i wózków widłowych. Firmy doradcze podkreślają pozytywną koniunkturę - np. firma doradcza AXI IMMO wg ostatnich dostępnych danych z I półrocza wskazuje na wzrost popytu na nowe powierzchnie magazynowe rzędu 32 proc. natomiast łączny popyt wraz z odnowieniem dotychczasowych umów wyniósł orientacyjnie wysokie 1,82 mln2. Ponadto wskaźnik pustostanów (niewynajętych powierzchni) nadal spadł i wyniósł 5,9 proc. Analitycy w raporcie podtrzymali dobre oczekiwania na kolejne miesiące.

Nakłady poniesione na inwestycje w pierwszym półroczu 2017 roku wyniosły 5,99 mln zł (wobec 5,20 mln zł w okresie styczeń-czerwiec 2016 r.), z czego część tej kwoty, to jest 5 74 mln zł poniesiona została na zwiększenie środków transportu, w tym na wózki widłowe przeznaczone na wynajem w wysokości 4 91 mln zł zł, na maszyny i urządzenia w kwocie 82 tys. zł oraz nakłady na zakup oprogramowania 137 tys. zł.

O Spółce

WDX S.A. to czołowy dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym i  składowania. Dzięki własnej pracowni projektowej i zakładowi produkcyjnemu w Zgierzu WDX posiada w ofercie innowacyjne przenośniki i regały magazynowe. Ponadto Spółka dystrybuuje i serwisuje wózki widłowe wiodących marek – Crown, Doosan.

Bazę klientów Spółki tworzą najważniejsze podmioty handlowo-logistyczne w Polsce (Amazon, IKEA, SAG, General Motors, Samsung, Philips, International Paper, Inter Cars, Agata Meble, ThyssenKrupp, NEUCA, Bridgestone i in.).

Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2000 r.

Źródło: Spółka, #WDX


 

Ostatnie wiadomości