DM PKO BP podwyższył rekomendacje Orange Polska, Netii, bez zmian dla Cyfrowego | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 sie 2017, 11:00

DM PKO BP podwyższył rekomendacje Orange Polska, Netii, bez zmian dla Cyfrowego

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podwyższyli rekomendacje do "trzymaj" dla Orange Polska i Netii i podtrzymali "kupuj" dla Cyfrowego Polsatu, wynika z raportu datowanego na 23 sierpnia.

Broker wycenia Netię na 3,9 zł, Orange Polska na 5,9 zł. Cena docelowa Cyfrowego Polsatu została ustalona na 29,2 zł.

Operatorzy telekomunikacyjni w regionie działają w środowisku wysokich defensywnych nakładów inwestycyjnych, jednak większość z nich wciąż jest w stanie dostarczać godziwych wolnych przepływów pieniężnych (ponad 7% kapitalizacji). Największa presja wciąż widoczna jest w głosowej telefonii stacjonarnej. Z kolei w segmencie Internetu stacjonarnego operatorzy udowadniają, że są w stanie dostarczać solidne wyniki, jeśli posiadają konkurencyjną infrastrukturę. Spodziewamy się kontynuacji trendów konsolidacyjnych, co umożliwi konwergencję, realizację synergii i niższą konkurencję, podkreślił broker w swoim raporcie.

"Wyniki i nakłady inwestycyjne Orange Polska i Netii są pod największą presją negatywnych trendów występujących w głosowej telefonii stacjonarnej oraz miedzianym Internecie stacjonarnym. Podnosimy rekomendację dla Orange Polska, ponieważ wierzymy, że wykorzystanie potencjału oszczędności kosztowych będzie wyższe niż poprzednio zakładane. Z kolei cena akcji Netii obniżyła się poniżej naszej ceny docelowej skorygowanej o dywidendę za 2016 r."

czytamy w raporcie.

"Cyfrowy Polsat i Magyar Telekom generują najwyższy FCF w relacji do kapitalizacji (10-12,5%) i EV (8-10%). Dzięki temu są w stanie (1) delewarować swój bilans oraz (2) zwiększać stopę dywidendy (8-10% po 2019 r.). Źródłem przewagi są silne i stabilne wyniki operacyjne wynikające ze zdywersyfikowanej oferty konkurencyjnych usług oraz zmniejszające się nakłady inwestycyjne związane z dobrej jakości infrastrukturą i końcówką cyklu inwestycyjnego"

czytamy dalej.

(ISBnews), #OPL, #NET, #CPS

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości