GetBack chce kupić pierwszy portfel wierzytelności w Hiszpanii w tym roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 wrz 2017, 14:31

GetBack chce kupić pierwszy portfel wierzytelności w Hiszpanii w tym roku

GetBack chce jeszcze w tym roku dokonać pierwszych zakupów portfeli wierzytelności na rynku hiszpańskim, poinformował ISBnews prezes Konrad Kąkolewski. Spółka rozważa pozyskanie finansowania denominowanego w euro w celu pod zakupy na tym rynku. 

 "Podpisanie umów z uznanymi firmami  specjalizującymi się w zarządzaniu wierzytelnościami  na rynku hiszpańskim to dla nas bardzo ważny krok. Analizujemy dużo potencjalnych portfeli wierzytelności na tym rynku i mam nadzieję, że w tym roku uda nam się dokonać pierwszych zakupów"

powiedział ISBnews Kąkolewski. 

Dodał, że dla spółki kluczowe jest wyselekcjonowanie takich portfeli, które zapewnią jej odpowiednią efektywność i stopę zwrotu z inwestycji, a tym samym przyniosą wartość dodaną akcjonariuszom.

"Jeżeli chodzi o finansowanie naszych zakupów na rynku hiszpańskim, to rozważamy pozyskiwanie finansowania denominowanego w euro"

powiedział też prezes. 

GetBack poinformował dziś, że rozpoczął współpracę z dwoma uznanymi podmiotami na rynku hiszpańskim specjalizującymi się w zarządzaniu sekurytyzowanymi wierzytelnościami. 

Współpraca została nawiązana w wyniku podpisania przez spółkę z Cobralia Servicios Integrales de Recuperación S.L. oraz Liberto Ventures S.L. umów, na mocy których Cobralia oraz Liberto będą zarządzały portfelami wierzytelności, które GetBack planuje nabywać na rynku hiszpańskim. 

"Dokonaliśmy bardzo głębokiej analizy wszystkich kluczowych rynków zarządzania wierzytelnościami w Europie i w naszej ocenie rynek hiszpański jest dla nas najbardziej atrakcyjny i wierzymy, że powinien zapewnić odpowiednie stopy zwrotu. Podpisaliśmy umowy z dwoma uznanymi spółkami, które na rynku hiszpańskim zarządzają portfelami wierzytelności. W naszej ocenie, dzięki temu będziemy mieli zapewnioną odpowiednią efektywność obsługi portfeli wierzytelności, które planujemy tam nabyć"

powiedział Kąkolewski, cytowany w komunikacie. 

Podkreślił, że GetBack ma nieco inny pomysł na ekspansję na rynku hiszpańskim niż podmioty z branży. Zakłada on nabywanie przez podmiot z grupy kapitałowej GetBack na własny rachunek portfeli wierzytelności  i przekazywanie ich w pierwszej fazie działalności spółki na tym rynku do obsługi uznanym lokalnym serwiserom. 

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2017 r.

Agnieszka Morawiecka

(ISBnews), #GBK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości