Echo zrealizuje program obligacji w całości raczej w br., kolejna emisja wkrótce | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 wrz 2017, 14:01

Echo zrealizuje program obligacji w całości raczej w br., kolejna emisja wkrótce

Echo Investment najprawdopodobniej będzie chciało wyemitować obligacje w pozostałej wysokości 200 mln zł w ramach przyjętego programu obligacji jeszcze w tym roku, a emisja kolejnej transzy nastąpi wkrótce, poinformował wiceprezes ds. finansowych Maciej Drozd.

"Nie mamy jeszcze decyzji, czy będzie to dwa razy po 100 mln zł, czy jeden raz 200 mln zł, o tym zdecyduje sytuacja rynkowa w momencie wyjścia. To z pewnością będzie niedługo"

powiedział Drozd dziennikarzom.

"My chcemy ten program [w całości] zrealizować. Raczej 200 mln zł w tym roku" 

dodał.

Drozd poinformował także, że spółka będzie chciała częściowo zrolować (w jakimś stopniu jeszcze w tym roku) obligacje na 310 mln zł zapadające w 2018 r.

W czerwcu br. inwestorzy złożyli zapisy na wszystkie obligacje serii E spółki Echo Investment o łącznej wartości 100 mln zł z dużym przekroczeniem zapisów już w pierwszym dniu ich prowadzenia. Oferta była I transzą zatwierdzonego programu emisji obligacji o wartości 300 mln zł.

Wyemitowane papiery miały cztery lata zapadalności, rentowność sześciomiesięcznego WIBOR powiększonego o marżę 2,9% oraz półroczne okresy wypłaty odsetek. W lipcu zostały wprowadzone do obrotu giełdowego na rynku Catalyst.

Echo Investment jest notowane na GPW od 1996 r. Od 2015 roku Echo jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

(ISBnews), #ECH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości