GetBack przedstawi politykę dywidendową w ciągu 2 miesięcy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 wrz 2017, 12:53

GetBack przedstawi politykę dywidendową w ciągu 2 miesięcy

GetBack w ciągu dwóch miesięcy zaprezentuje politykę dywidendową, poinformował prezes Konrad Kąkolewski. Prezes ocenia, że spółka mogłaby wypłacać dywidendę, nawet przy ambitnym planie dotyczącym inwestycji w nowe portfele oraz wejściu na kolejne rynku zagraniczne. 

"W tym tygodniu mamy posiedzenie rady nadzorczej, na którym będziemy dyskutować temat polityki dywidendowej. W naszej ocenie - jako zarządu - spółka mogłaby wypłacać co rok dywidendę, nawet przy planowanych inwestycjach, ale wszystko zależy od akcjonariuszy. Ci duzi patrzą na spółkę długoterminowo, więc prawdopodobnie nie będą chcieli dywidendy, ale rozumiemy też podejście mniejszych inwestorów, którzy chcieliby być premiowani i mieć udział w zyskach"

powiedział Kąkolewski dziennikarzom po konferencji. 

Zapytany, czy GetBack mógłby wypłacić dywidendę z zysku za 2017 rok powiedział, że raczej to nie nastąpi. 

GetBack odnotował 111,62 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2017 r. wobec 74,17 mln zł zysku rok wcześniej.  W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2017 r. wyniósł 80,06 mln zł wobec 72,99 mln zł zysku rok wcześniej.

Spółka zainwestowała 740 mln zł w nabycia portfeli wierzytelności netto w I półroczu (wzrost o 26% r/r), zaś kwota odzysków wyniosła 540 mln zł , co oznacza wzrost o 60% w skali roku.

Wartość aktywów pod zarządzaniem wyniosła 22,8 mld zł na koniec czerwca br., co oznacza wzrost o 33% r/r. 

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2017 r.

(ISBnews), #GBK

Ostatnie wiadomości