Macro Games podpisało list intencyjny ws. przejęcia Rolling Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 wrz 2017, 10:44

Macro Games podpisało list intencyjny ws. przejęcia Rolling Games

Macro Games SA, notowana na NewConnect spółka zajmująca się produkcją gier oraz branżą elektronicznej rozrywki, poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego ws. przejęcia Rolling Games, ukraińskiej spółki zajmującej się produkcją gier na urządzenia mobilne.

Rolling Games specjalizuje się w produkcji gier i aplikacji mobilnych na zamówienie dla zewnętrznych podmiotów. Na przestrzeni ostatnich lat wyprodukowało około 20 gier dla klientów z całego świata, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, czy Niemiec. Pracownicy Spółki brali także udział w produkcji gier kategorii AAA, takich jak np. wydana w tym roku gra ROKH.

Cieszymy się, że dołączą do nas tak doświadczeni producenci gier. Jesteśmy przekonani, że projekty, które wspólnie przygotujemy, osiągną duży sukces

komentuje Agnieszka Zemsta, Prezes Zarządu Macro Games.

Rolling Games zatrudnia obecnie 25 osób, z czego 11 to game developerzy. Część z nich zbierała doświadczenie za granicą, m. in. w Kanadzie.

Przejęcie Rolling Games wpisuje się w naszą nową strategię. Chcemy być liczącym się producentem gier i aplikacji na urządzenia mobilne. Będziemy także próbować swoich sił w produkcjach na urządzenia VR

mówi Agnieszka Zemsta, Prezes Zarządu Macro Games.

Wczoraj Spółka opublikowała plan wydawniczy do końca 2018 roku. Jeszcze w tym roku wydane zostaną trzy gry na urządzenia mobilne, w tym NatGeo Wild Colors. Z kolei na przyszły rok planowanych jest sześć produkcji na urządzenia mobilne oraz dwie na urządzenia VR. Plan wydawniczy może ulec zmianie - Macro Games jest bowiem w trakcie negocjacji z National Geographic Partners LLC w sprawie realizacji dwóch kolejnych wspólnych projektów.

O Spółce

Macro Games SA to prężnie rozwijająca się Spółka z segmentu nowych technologii, której działalność opiera się głównie o rynek gier komputerowych i elektronicznej rozrywki. Spółka pozycje na swoim rynku buduje gromadząc w portfelu różne portale internetowe odnoszące się do tematyki gier komputerowych oraz realizując innowacyjne projekty przeznaczone dla społeczności graczy. Macro Games zarządza dwoma wiodącymi w branży gier portalami: CSCenter.pl oraz MyCraft.pl. Dzięki dostępowi do rozległej społeczności graczy skutecznie prowadzi elektroniczną dystrybucją oprogramowania (sprzedaży kluczy i licencji produktów w wersji elektronicznej) oraz oferuje powierzchnię reklamową na własnych serwisach, platformach oraz w aplikacjach. Po przejęciu w ubiegłym roku 49% udziałów amerykańskiej spółki Big Blue Marble Inc., Macro Games stara się wzmocnić segment produkcji gier – współpracuje w tym zakresie m. in. z T-Mobile Polska oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 roku.

Źródło: Spółka, #MGS

Ostatnie wiadomości