Echo Investment uplasowało kolejną transzę obligacji publicznych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 wrz 2017, 12:16

Echo Investment uplasowało kolejną transzę obligacji publicznych

W mniej niż dwa dni inwestorzy zapisali się na większą liczbę obligacji niż oferowane obligacje serii F spółki Echo Investment. Łączna wartość tej transzy wyniosła 125 mln zł. Część zapisów zostanie zredukowana, zgodnie z warunkami emisji.

To kolejny sukces Echo Investment w plasowaniu publicznych obligacji. Szybkie zakończenie zapisów jest dowodem zaufania, jakim inwestorzy darzą Spółkę i jej strategię. Obligacje Echo Investment są stabilną i atrakcyjną propozycją dla inwestorów, należą do najbardziej płynnych na rynku Catalyst. Pozyskane pieniądze przeznaczymy na finansowanie planu inwestycyjnego, w którym dziś mamy 70 inwestycji w budowie, przygotowaniu i wczesnym etapie planowania z ponad milionem metrów kwadratowych łącznej powierzchni najmu i sprzedaży

mówi Maciej Drozd, wiceprezes ds. finansowych Echo Investment.

Oferowane obligacje były niezabezpieczone, miały pięć lat zapadalności, rentowność sześciomiesięcznego WIBOR powiększonego o marżę 2,9% oraz półroczne okresy wypłaty odsetek. W październiku zostaną wprowadzone do obrotu giełdowego na rynku Catalyst.

W pierwszym programie emisji obligacji publicznych z 2014 roku Echo Investment pozyskało od inwestorów indywidulanych 200 mln zł w czterech transzach. Wówczas za każdym razem zapisy kończyły się w ciągu kilku dni. W czerwcu 2017 roku spółka uplasowała na rynku papiery o wartości 100 mln złotych. Oferta spotkała z się z dużym zainteresowaniem inwestorów, którzy na złożenie zapisów na całą ofertę potrzebowali zaledwie kilku godzin. Zarówno wówczas, jak i teraz, oferującym obligacje był Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Z obecnego programu emisji obligacji publicznych, który łącznie miał wartość 300 mln zł, Spółce pozostało do uplasowania jeszcze 75 mln zł.

Źródło: Spółka, #ECH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości