Morizon zmienia się w MZN Property | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 wrz 2017, 08:42

Morizon zmienia się w MZN Property

Decyzją Akcjonariuszy Morizon S.A. zmienił nazwę na MZN Property S.A. – wczoraj zmianę tę zatwierdził Sąd, dokonując zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zmiana nazwy związana jest z realizacją strategii budowy OneStopShop, w ramach którego użytkownicy znajdą wszystkie usługi niezbędne w procesie transakcji na rynku nieruchomości.

Grupa MZN Property rozwija projekt budowy platformy OneStopShop dla rynku nieruchomości. Ekosystem będzie oferował kompleksowe usługi na przestrzeni całego procesu zakupu nieruchomości – w ramach 3 głównych segmentów: wyszukiwania, finansowania i wparcia w dokonywaniu transakcji.

„Zmiana nazwy to bezpośrednia konsekwencja realizacji strategii budowy OneStopShop rynku nieruchomości. Użytkownicy w jednym miejscu otrzymają wsparcie w całym procesie transakcji na rynku nieruchomości.” 

mówi Jarosław Święcicki, prezes MZN Property S.A.

Poszczególne segmenty związane będą z różnymi markami, czołowymi na swoich rynkach. Każdy z segmentów rozwijany jest przez należące do Grupy spółki córki. Korporacyjnie skupia je notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka – MZN Property. Marka Morizon pozostanie ściśle związana z segmentem wyszukiwania, dostarczając usługi dla użytkowników indywidualnych oraz partnerów biznesowych – agencji nieruchomości i deweloperów. Morizon.pl jest liderem rynku serwisów ogłoszeń nieruchomości pod względem liczby ogłoszeń. W połowie września w serwisie można było znaleźć 699 tys. ogłoszeń z Polski.

„Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy portal Morizon.pl i umacniamy markę Morizon na rynku serwisów ogłoszeń nieruchomości. Chcemy dalej umacniać pozycję na tym rynku oraz rozwijać marki MZN Property na poszczególnych rynkach działalności OneStopShop.”

mówi Jarosław Święcicki, prezes MZN Property S.A.

Grupa umacnia swoją pozycję rynkową m.in. poprzez rozwój oferty, wprowadzanie nowych usług zarówno w zakresie rozbudowy serwisu nieruchomości, jak i rozwoju rozwiązań finansowych. Grupa jako pierwsza wprowadza na rynek serwisów nieruchomości nowoczesne rozwiązania technologiczne, w tym z zakresu sztucznej inteligencji czy wirtualnej rzeczywistości. Przejęty w 2016 r. FinPack rozwija rozwiązania informatyczne przyśpieszające i ułatwiające składanie wniosków o kredyt, a docelowo integrujące pośrednika z bankiem. Jednocześnie FinPack buduje własną sieć doradców finansowych oraz portal, skierowany do indywidualnego użytkownika, umożliwiający dokładne porównanie ofert kredytowych, zbadanie zdolności kredytowej i rozpoczęcie procesu składania wniosku.

„Serwis ogłoszeń nieruchomości jest filarem ekosystemu, ale naszym celem jest budowa silnej pozycji we wszystkich segmentach OneStopShop. Już teraz oferujemy użytkownikom finansowanie zakupu nieruchomości, a docelowo zaoferujemy im kompleksowy zestaw usług związanych z całym procesem transakcji.”

dodaje Jarosław Święcicki.

5 lipca MZN Property zadebiutował na Głównym Rynku GPW. Przejście z NewConnect na GPW połączone było z ofertą publiczną nowych akcji. Środki finansowe pozyskane dzięki emisji akcji zostaną przeznaczone na realizację strategii budowy OneStopShop, pozyskanie większej liczby użytkowników oraz rozwój zasobów IT.

O MZN Property

MZN Property dostarcza technologiczną platformę nieruchomościowo-finansową umożliwiającą wyszukiwanie, finansowanie i wspierającą dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla pośredników finansowych, biur nieruchomości i deweloperów oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych doradców kredytowych. Grupa jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce. Serwisy Grupy odwiedza miesięcznie ok. 1,4 miliona użytkowników. Najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl.

Grupa stale współpracuje z blisko 4000 biur nieruchomości i deweloperów; rozbudowuje też własną sieć profesjonalnych doradców kredytowych (Morizon Finanse). Laureat Deloitte Technology Fast 50 w latach 2012 i 2013 jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. W kwietniu 2016 r. do Grupy dołączył FinPack – firma, która zmieniła rynek pośrednictwa finansowego w Polsce, wprowadzając nowatorskie rozwiązania dla doradców finansowych, agencji nieruchomości i klientów indywidualnych, które znacznie ułatwiające i skracające procedurę wybrania i uzyskania kredytu hipotecznego.

Źródło: Spółka, #MZN

Ostatnie wiadomości