Wzrost zysku netto MZN Property o 40% | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 wrz 2017, 08:27

Wzrost zysku netto MZN Property o 40%

MZN Property (wcześniej Morizon) osiągnął w I półroczu 2017 wysokie dynamiki wzrostu wyników finansowych. Jest to zasługa zarówno stabilnego wzrostu segmentu nieruchomościowego, jak i efekt dynamicznego rozwoju segmentu finansowego. Przychody Grupy MZN Property wyniosły w I półroczu 10,3 mln zł i były o 30% wyższe od przychodów osiągniętych w I półroczu 2016 r. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 0,8 mln zł, co oznacza wzrost o 40% r/r.

W I półroczu MZN Property S.A.(jako Morizon S.A.) przeprowadził emisję nowych akcji, dzięki czemu Grupa pozyskała finansowanie na realizację strategii budowy OneStopShop dla rynku nieruchomości. Ekosystem będzie oferował kompleksowe usługi na wszystkich etapach procesu zakupu i sprzedaży nieruchomości – w ramach 3 głównych segmentów: nieruchomościowym, finansowym i wsparcia transakcji.

„Naszym celem strategicznym jest budowa kompleksowego ekosystemu OneStopShop, który dostarczy zintegrowany zespół usług na przestrzeni całego procesu transakcji na rynku nieruchomości. Zmiana nazwy na MZN Property to bezpośrednia konsekwencja realizacji strategii, która zakłada rozwój i oferowanie usług w ramach trzech głównych segmentów: nieruchomościowego, finansowego oraz wsparcia transakcji.” 

mówi Jarosław Święcicki, Prezes Zarządu MZN Property S.A.

Poszczególne segmenty związane z różnymi markami, czołowymi na swoich rynkach, są rozwijane przez należące do Grupy spółki córki. Korporacyjnie skupia je notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka – MZN Property. Marka Morizon pozostanie ściśle związana z segmentem wyszukiwania, dostarczając usługi dla użytkowników indywidualnych oraz partnerów biznesowych – agencji nieruchomości i deweloperów. Morizon.pl jest obecnie największym serwisem ogłoszeń nieruchomości w Polsce pod względem liczby ogłoszeń.

Wzrost wyników Grupy MZN Property to efekt zarówno stabilnego rozwoju segmentu nieruchomościowego, jak i dynamicznego wzrostu segmentu finansowego. W I półroczu MZN Property osiągnął 10,3 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 30% r/r. Segment nieruchomościowy wygenerował 8,0 mln zł, a segment finansowy 2,3 mln zł. Grupa osiągnęła 1,4 mln zł zysku EBITDA, co oznacza wzrost o 42% r/r. Skonsolidowany zysk netto również wzrósł o ponad 40% i wyniósł 829 tys. zł wobec 591 tys. zł w I półroczu 2016 r.

„Dynamiczny wzrost wyników to miedzy innymi efekt rozwoju segmentu finansowego. W I półroczu 2017 r. osiągnęliśmy w nim ponad 2,3 mln zł przychodów i 50 tys. zł zysku netto. Pomimo kosztów rynkowej ekspansji i rozwoju produktu już widać pozytywne efekty strategii budowy kompleksowego ekosystemu usług dla rynku nieruchomości”

komentuje Sławomir Topczewski, Wiceprezes MZN Property S.A.

W samym II kwartale MZN Property osiągnął 5,2 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 20% r/r. Segment nieruchomościowy wygenerował 4,0 mln zł, a segment finansowy 1,3 mln zł. Skonsolidowany zysk EBITDA wyniósł 521 tys. zł., co oznacza wzrost o 37% r/r, a zysk netto wzrósł o ponad 100% i wyniósł 329 tys. zł wobec 157 tys. zł w II kwartale 2016 r.

Grupa MZN Property szczególną uwagę poświęca na rozwój i implementację rozwiązań technologicznych zwiększających funkcjonalność i efektywność serwisów nieruchomościowych, jak i rozwiązań do sprzedaży kredytów. W serwisie Morizon.pl wprowadziła innowacyjne rozwiązanie do analizy zachowań i preferencji użytkowników. W tym okresie FinPack prowadził intensywne prace związane z rozwojem oprogramowania do automatycznego uzupełniania wniosków kredytowych, co nie tylko ułatwi pracę pośrednikom kredytowym, ale i jest ważnym krokiem na drodze do integracji systemu FinPack z systemami bankowymi.

„Spółki MZN Property mają silną pozycję na rynku serwisów nieruchomościowych oraz oprogramowania dla pośredników kredytowych. Wykorzystując nasze atuty chcemy radykalnie przyspieszyć i uprościć proces finansowania zakupu nieruchomości, jednocześnie dając naszym użytkownikom gwarancję najtańszej oferty na rynku.. W tym celu kontynuujemy dynamiczny rozwój sieci własnej pośredników kredytowych oraz prowadzimy intensywne prace w zakresie automatyzacji wnioskowania o kredyt i integracji z bankami.” 

dodaje Michał Petters, Członek Zarządu FinPack – spółki odpowiedzialnej za działalność i rozwój segmentu finansowego Grupy.

FinPack rozwija własną sieć doradców finansowych, a jednocześnie rozszerza swój program partnerski skierowany do pośredników nieruchomości. Dzięki unikalnemu oprogramowaniu każdy z nich może łatwo zostać pośrednikiem kredytowym i samodzielnie sprzedawać kredyty hipoteczne. W najbliższym czasie FinPack wprowadzi podobne narzędzie do łatwego i rzetelnego porównania oraz finalizacji sprzedaży kredytów gotówkowych.

„Serwis ogłoszeń nieruchomości jest filarem ekosystemu OneStopShop, ale naszym celem jest budowa silnej pozycji we wszystkich segmentach działalności MZN Property. Już teraz z sukcesami oferujemy finansowanie zakupu nieruchomości, a docelowo chcemy oferować kompleksowy zestaw usług związanych z całym procesem transakcji.”

dodaje Jarosław Święcicki.

5 lipca MZN Property zadebiutował na Głównym Rynku GPW. Przejście z NewConnect na GPW połączone było z przeprowadzoną w czerwcu ofertą publiczną nowych akcji. Środki finansowe pozyskane dzięki emisji akcji zostaną przeznaczone na realizację strategii budowy OneStopShop, pozyskanie większej liczby użytkowników oraz rozwój zasobów IT.

O MZN Property

MZN Property dostarcza technologiczną platformę nieruchomościowo-finansową umożliwiającą wyszukiwanie, finansowanie i wspierającą dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla pośredników finansowych, biur nieruchomości i deweloperów oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych doradców kredytowych. Grupa jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce. Serwisy Grupy odwiedza miesięcznie około 1,4 miliona użytkowników. Najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl.

Grupa stale współpracuje z ok. 4000 biur nieruchomości i deweloperów; rozbudowuje też własną sieć profesjonalnych doradców kredytowych (Morizon Finanse). Laureat Deloitte Technology Fast 50 w latach 2012 i 2013 jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. W kwietniu 2016 r. do Grupy dołączył FinPack – firma, która zmieniła rynek pośrednictwa finansowego w Polsce, wprowadzając nowatorskie rozwiązania dla doradców finansowych, agencji nieruchomości i klientów indywidualnych, które znacznie ułatwiające i skracające procedurę wybrania i uzyskania kredytu hipotecznego.

Źródło: Spółka, #MZN
 

Ostatnie wiadomości