Vigo System liczy na skokowy wzrost skali działalności w kolejnych latach | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 paź 2017, 11:13

Vigo System liczy na skokowy wzrost skali działalności w kolejnych latach

Vigo System liczy na skokowy wzrost skali działalności w kolejnych latach, poinformował prezes Adam Piotrowski. Prezes liczy też na "satysfakcjonujący" wzrost przychodów w tym roku.

"Mamy za sobą kolejny kwartał dynamicznego wzrostu przychodów. Wypracowany w III kwartale wynik stanowi dobre potwierdzenie słuszności podejmowanych działań sprzedażowych i marketingowych, równocześnie zachęca nas do zintensyfikowania wysiłków skoncentrowanych na pozyskiwaniu nowych, większych zleceń od dotychczasowych i nowych kontrahentów. Oczekuję, że 2017 r. zamkniemy z satysfakcjonującym wzrostem przychodów, w kolejnych latach liczymy zaś na skokowy wzrost skali naszej działalności" 

powiedział Piotrowski, cytowany w komunikacie.

Sprzedaż Vigo System wzrosła do 6,73 mln zł w III kw. br. czyli o 9% r/r. 

Sprzedaż do sektora przemysłowego wzrosła w III kw. o 32%, wypracowując ponad dwie trzecie całkowitych przychodów spółki w tym okresie. Natomiast sprzedaż detektorów do ośrodków badawczych i naukowych wzrosła o ok. 40%, odpowiadając za 11% obrotów III kw.

Zmniejszył się udział sprzedaży do segmentu zbrojeniowego w ogólnych przychodach spółki w III kw. br.

"Realizując strategię rozwoju, Vigo System inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych. W I połowie 2017 r. uzyskała pozwolenie na budowę nowego zakładu produkcyjnego w Ożarowie Mazowieckim, a w III kwartale rozpoczęła m.in. realizację odwiertów geotermalnych. Ukończenie budowy zakładu planowane jest na I połowę 2018 r." 

czytamy również.

Vigo System jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów czerwieni. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r.

(ISBnews), #VGO

Ostatnie wiadomości