Vistal Gdynia złożył wniosek o ogłoszenie upadłości | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 paź 2017, 09:05

Vistal Gdynia złożył wniosek o ogłoszenie upadłości

Vistal Gdynia złożył do sądu rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości, podała spółka.

"Złożenie wniosku związane jest z dynamicznie zmieniającą się sytuacją, o której spółka informowała w raportach bieżących i ma na celu zabezpieczenie interesu spółki, jej akcjonariuszy oraz ogółu wierzycieli"

czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka informuje, że w sądzie procedowany jest wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Zgodnie z prawem restrukturyzacyjnym w przypadku złożenia wniosku restrukturyzacyjnego i wniosku o ogłoszenie upadłości, w pierwszej kolejności rozpatruje się wniosek restrukturyzacyjny, przypomniano także.

"Zarząd spółki prowadzi intensywne rozmowy z partnerami biznesowymi mające doprowadzić do rozwiązania trudnej sytuacji w jakiej obecnie znajdują się spółki Grupy Vistal" 

podsumowano w komunikacie.

Grupa Vistal w I półroczu 2017 r. odnotowała niższe o 43% r/r przychody ze sprzedaży, wynoszące 116,1 mln zł. Na poziomie zysku  brutto ze sprzedaży Grupa odnotowała stratę w wysokości 99,4 mln zł wobec 36,3 mln zł zysku rok wcześniej, co było spowodowane przede wszystkim aktualizacją budżetów długoterminowych kontraktów, o której grupa informowała na początku września br. Strata na poziomie netto wyniosła 102,8 mln zł wobec 12,5 mln zł zysku rok wcześniej.

Zarząd 11 września 2017 r., przy wsparciu doradców, rozpoczął rozmowy z kluczowymi bankami finansującymi. Jednocześnie spółka zdecydowała 28 września 2017 r. o złożeniu do sądu wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego. W okresie sanacji spółka planuje wdrożyć środki restrukturyzacyjne zmierzające do poprawy sytuacji finansowej.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews), #VTL

Ostatnie wiadomości