KNF zatwierdziła prospekt emisyjny NanoGroup | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 paź 2017, 14:34

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny NanoGroup

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny NanoGroup w związku z ofertą publiczną akcji A,C i F, podała Komisja. Publikacja prospektu planowana jest na poniedziałek, 16 października, poinformowała spółka.

 "Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego zatwierdzono prospekt emisyjny NanoGroup S.A. z siedzibą w Warszawie, sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii A,C i F oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A,B,C,D i F oraz praw do akcji serii F"

czytamy w komunikacie. 

Oferującymi są Vestor Dom Maklerski oraz Biuro Maklerskie Alior Banku.

Jak niedawno informował w rozmowie z ISBnews prezes NanoGroup Marek Borzestowki, spółka oczekuje, że w 2019 roku podpisze pierwszą umowę partneringową z dużym graczem z branży farmaceutycznej. Grupa potrzebuje na realizację projektów badawczych kilkadziesiąt milionów. 

Około 38% akcji NanoGroup należy obecnie do funduszu GPV, 36% ma prof. Tomasz Ciach, a resztę - fundusz Startventure@ Poland i inwestorzy, którzy pod koniec ubiegłego roku objęli akcje w ofercie prywatnej.

NanoGroup to grupa spółek realizujących projekty badań nad opracowaniem leków i innych produktów medycznych w zakresie onkologii wykorzystujących nanotechnologię. Aktualnie w swoim portfolio ma pięć zdywersyfikowanych projektów badań dotyczących efektywnego systemu celowania połączeń nanocząstki z lekiem bezpośrednio do źródła nowotworu, systemów wczesnej diagnostyki i teranostyki nowotworowej, syntetycznego nośnika naśladującego funkcje czerwonych krwinek oraz systemu długoterminowego przechowywania organów

(ISBnews) 

Ostatnie wiadomości