DM PKO BP obniżył rekomendację GTC do 'trzymaj', wycena w górę do 10,14 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 paź 2017, 09:04

DM PKO BP obniżył rekomendację GTC do 'trzymaj', wycena w górę do 10,14 zł

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP obniżyli rekomendację Globe Trade Centre (GTC) do "trzymaj" z "kupuj", a jednocześnie podnieśli cenę docelową do 10,14 zł z 9,24 zł, wynika z raportu datowanego na 9 czerwca.

Rekomendację sporządzono przy cenie 9,7 zł, zaś we wtorek na zamknięciu kurs wyniósł 9,66 zł po spadku o 0,82% od poprzedniego zamknięcia.

"Obniżamy rekomendację dla GTC z 'kupuj' do 'trzymaj'. W wynikach III kw. 2017 spółka rozpozna w pełni wartość ukończonej Galerii Północnej. Oczekujemy, że na koniec roku w wycenie odzwierciedlony zostanie spadek oczekiwanych stóp zwrotu w Budapeszcie. Łącznie w II poł. 17 rewaluacje mogą wynieść wg naszych założeń ok. 80 mln euro. W kolejnych latach zyski z wyceny mogą być jednak nieco mniejsze. Potencjałem do wyceny byłaby realizacja aktualnego projektu Galerii Wilanów"

czytamy w raporcie.

Broker oczekuje, że dodatkowy zysk z aktualizacji wyceny Galerii Północnej może wynieść ok. 40-50 mln euro.

"W 2018 r. oczekujemy rozpoczęcia budowy City  Tower w Budapeszcie oraz biurowców w Belgradzie i Sofii. Spółka ponownie starać się będzie o pozwolenie na budowę Galerii Wilanów w zakładanym kształcie. Jednak według przedstawionych projektów planu zagospodarowania przestrzennego Galeria miałaby zostać rozbita na dwa lub trzy budynki, co mogłoby zmniejszyć marżę projektu"

czytamy dalej.

Obecnie ryzyka broker widzi w potencjalnej zmianie spadkowej tendencji oczekiwanych stóp zwrotu z nieruchomości i proponowanych zmianach legislacyjnych. Wg propozycji rządowych od 2018 roku budynki biurowe i galerie handlowe miałyby zostać opodatkowane podatkiem od w wysokości 0,42% rocznie od nadwyżki wartości początkowej ponad 10 mln zł. Podatek ten byłby jednak odliczany od podatku CIT. Ponownie procedowana ma być także ustawa o handlu w niedzielę, w kształcie zakładającym co drugą wolną niedzielę, wymieniono w raporcie.

(ISBnews), #GTC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości