Libet rozmawia o akwizycji, widzi możliwość zapłaty akcjami | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 paź 2017, 15:56

Libet rozmawia o akwizycji, widzi możliwość zapłaty akcjami

Libet ocenia, że formą zapłaty z planowaną akwizycję zakładu produkcyjnego mogą być akcje. Między innymi dlatego planuje buy-back, poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy Ireneusz Gronostaj. Nie wyklucza on także, że obok skupu akcji Libet będzie wypłacać dywidendę.

"Rozmawiamy na tematy akwizycyjne. Przejęcie za akcje to potencjalna możliwość"

powiedział Gronostaj podczas konferencji prasowej w Łodzi.

Dodał, że nie chodzi o akcje nowej emisji, gdyż spółka planuje buy-back.

"Musimy mieć sieć zakładów w odległości 150-200 km od siebie. Są [na mapie zakładów] białe plamy i cały czas tam prowadzimy rozmowy"

wskazał.

Dodał, że w strategii, której prezentacja przewidziana jest na początek 2018 r., może znaleźć się buy-back i dywidenda. Według Gronostaja, te elementy mogą być realizowane jednocześnie.

Na walnym zgromadzeniu w czerwcu br. akcjonariusze zdecydowali o upoważnieniu zarządu do nabywanych akcji własnych za łącznie maksymalnie 10 mln zł po cenie od 1 zł do 5 zł/ szt. i o utworzeniu kapitału rezerwowego i przeznaczeniu środków na nim zgromadzonych na nabycie akcji własnych. We wrześniu akcjonariusz spółki (PKO BP Bankowy Otwarty Fundusz Emerytalny) zażądał zwołania NWZ, które będzie głosowało uchylenie uchwał z czerwca.

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce oraz lider rynku produktów premium. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews), #LBT

Ostatnie wiadomości