Oferta konsorcjum z udz. spółek Wasko, Pozbudu i Herkulesa wybrana przez PKP PLK | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 paź 2017, 13:44

Oferta konsorcjum z udz. spółek Wasko, Pozbudu i Herkulesa wybrana przez PKP PLK

Oferta konsorcjum z udziałem spółek zależnych Wasko (SPC-1), Pozbud T&R (SPC-2) i Herkulesa (SPC-3), warta 2 268 mln zł netto, została wybrana w przetargu PKP Polskich Linii Kolejowych (PKP PLK) na budowę infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP PLK, podały spółki.

"Oferta została złożona przez konsorcjum firm: Nokia Solutions and Networks sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPC-1 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPC-2 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz SPC-3. Przedmiotem oferty jest zaprojektowanie, dostawa i wykonanie wszystkich niezbędnych prac oraz robót budowlanych w celu wdrożenia na liniach kolejowych w Polsce sieci GSM-R jako dedykowanego dla kolei systemu bezprzewodowej łączności cyfrowej"

 czytamy w komunikatach.

Cena oferty złożonej przez konsorcjum wynosi 2 268 mln zł netto (2 789 mln zł brutto), z czego na:

  • SPC-1 – spółkę zależną Wasko - przypada ok. 22% kwoty netto,
  • SPC-2 – spółkę zależną Pozbudu - przypada ok. 31,77 kwoty netto,
  • SPC-3 – spółkę zależną Herkulesa - przypada ok. 300 mln zł netto.

Wasko - spółka z branży IT - świadczy kompleksowe usługi informatyczne i integracyjne oraz serwisowe. Akcje spółki zadebiutowały na GPW w 2001 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 209 mln zł w 2016 r.

Pozbud T&R specjalizuje się w produkcji okien, drzwi, jak również w świadczeniu kompleksowych usług budowlanych. W 2013 r. grupa poszerzyła działalność o produkcję litych podłóg drewnianych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r.

Herkules jest dostawcą usług sprzętowych w zakresie wynajmu urządzeń dźwigowych oraz realizacji transportu ponadgabarytowego. Świadczy również usługi budowlano-montażowe wiązane z wznoszeniem obiektów kubaturowych, farm wiatrowych oraz realizuje obiekty telekomunikacyjne i energetyczne. W 2015 r. spółka miała 155,7 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews), #WAS, #POZ, #HRS

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości