Gekoplast zakłada, że wycofanie z giełdy może nastąpić w II kw. 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 lis 2017, 13:24

Gekoplast zakłada, że wycofanie z giełdy może nastąpić w II kw. 2018 r.

Gekoplast zakłada, że do wycofania spółki z giełdy dojdzie w II kw. 2018 r. Zarząd planuje przedstawić propozycję planu działań na przyszły rok nowemu inwestorowi, poinformował prezes Piotr Górowski.

"Formalnie wycofanie to będzie pewnie II kwartał"

powiedział Górowski podczas konferencji prasowej.

Zgodnie z ustaleniami z inwestorem, włoską spółką K-Holding, wezwanie na 100% akcji Gekoplastu ma zostać ogłoszone do końca listopada, nie później niż do końca grudnia.

Inwestor dotychczas nie poinformował o dalszych planach dotyczących funkcjonowania Gekoplastu.

"My, póki co, robimy swoje. Oczywiście, mając na względzie, że właściciel się zmieni, przygotowujemy prognozę na przyszły rok i plan inwestycyjny - pewne rzeczy są niezbędne i trzeba je zrobić. Chcemy mieć swoją propozycję do dyskusji z nowym właścicielem"

powiedział prezes.

Dodał, że prawdopodobnie w najbliższym czasie odbędą się rozmowy w celu uzgodnienia kierunków rozwoju.

"To na pewno nie jest wrogie przejęcie"

podkreślił Górowski.

W ub. tygodniu Gekoplast otrzymał od K-Holding S.p.A. informację o zawarciu wiążącej umowy zobowiązania do ogłoszenia wezwania pomiędzy K-Holding S.p.A. i Capital Partners Investment I FIZ, posiadającym 4 458 616 akcji emitenta, stanowiących 73,7% w kapitale zakładowym i głosach.

Na początku sierpnia br. Włoski K-Holding, właściciel największego europejskiego podmiotu z branży produkcji płyt polipropylenowych - Karton S.p.A., złożył niewiążącą ofertę zakupu do 100% akcji Gekoplast w formie wezwania giełdowego.

Gekoplast to największy w Europie Środkowo-Wschodniej i piąty w Europie producent płyt komórkowych z polipropylenu. Gekoplast jest spółką portfelową funduszu private equity Capital Partners. Akcje spółki notowane są od maja 2016 roku na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

(ISBnews), #GKP

Ostatnie wiadomości