UNIMOT zbuduje sieć stacji paliw AVIA na Ukrainie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 lis 2017, 12:27

UNIMOT zbuduje sieć stacji paliw AVIA na Ukrainie

UNIMOT S.A., oficjalny przedstawiciel marki AVIA w Polsce, otrzymał zgodę na budowę sieci stacji paliw AVIA na Ukrainie. Nową umowę franczyzową na ukraińskim rynku paliw Spółka zaprezentuje w pierwszym kwartale 2018 r.

W dniu 8 listopada br. Zarząd AVIA International wyraził zgodę na reprezentowanie marki AVIA na Ukrainie przez spółkę UNIMOT. Oficjalną decyzję w tej sprawie przekazał Adam Sikorski, Przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOT S.A.

„Fakt, że UNIMOT otrzymał od AVIA International prawo do reprezentowania tej organizacji i jej marki na Ukrainie świadczy o dużym zaufaniu, jakim obdarzyło nas Stowarzyszenie"

twierdzi Adam Sikorski, przewodniczący RN UNIMOT S.A.

„Jesteśmy najmłodszym członkiem AVIA International, a dokonaliśmy naprawdę wiele w zakresie rozwoju marki AVIA w Polsce i jesteśmy postrzegani jako firma o wysokich kompetencjach w obszarze importu i handlu paliwami płynnymi"

dodaje Adam Sikorski.

3__1510226662_79.184.252.192

Jak podkreśla Adam Sikorski, oferta franczyzowa na rynku ukraińskim będzie dotyczyła wyłącznie wystroju stacji i działań marketingowych pod wspólną marką AVIA, bez fizycznej dostawy paliw.

„Pragnę zapewnić, że UNIMOT będzie rozwijać projekt oparty na bezpiecznych zasadach. Nie zamierzamy kupować ani budować stacji paliw na Ukrainie. W pierwszym kwartale 2018 r. zaprezentujemy rynkowi na Ukrainie ofertę franczyzową, która nie wygeneruje istotnych kosztów w budżecie UNIMOT. A ponieważ ukraiński rynek stacji paliw jest bardzo rozdrobniony, uważamy, że europejska marka AVIA zostanie tam znakomicie przyjęta"

dodaje Adam Sikorski.

Warto podkreślić, że podczas wczorajszego spotkania członków AVIA International Adam Sikorski został powołany w skład Zarządu Stowarzyszenia. W ramach funkcji Członka Zarządu AVIA International będzie on koordynował program wspólnego zakupu produktów naftowych na potrzeby kilkunastu krajów. Fakt ten będzie miał niebagatelne znaczenie dla marki AVIA w Polsce, jak również spółki UNIMOT, która która generuje największe przychody z importu i hurtowej sprzedaży paliw.

4__1510226676_79.184.252.192

„Poprawa warunków zakupowych AVIA spowoduje, że staniemy się jeszcze bardziej interesującym partnerem dla stacji paliw. Będziemy mogli zaproponować lepsze ceny dostaw paliw i naturalnie zwiększyć siły zakupowe Spółki w stosunku do innych dostawców"

podkreśla Adam Sikorski.

O UNIMOT

UNIMOT S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Firma zaopatruje w paliwa płynne i gazowe takie sektory jak: transport, logistyka, usługi, rolnictwo oraz przemysł. UNIMOT S.A. jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia AVIA International, zrzeszającego 90 firm z 14 krajów Europy, które mogą oferować produkty petrochemiczne pod marką AVIA. Do końca 2020 roku UNIMOT planuje stworzyć w Polsce 100 stacji paliw pod marka AVIA i wykorzystać je jako wzbogacenie projektu Tankuj24 o dodatkowe punkty odbioru paliwa.

AVIA International to działające od 1960 r. stowarzyszenie, zarejestrowane w Szwajcarii, skupiające obecnie ponad 90 firm, które zarządzają łącznie ok. 3000 stacji paliw, w 14 krajach Europy. Stowarzyszenie udostępnia markę AVIA oraz zapewnia wsparcie w zakresie marketingu, zakupów i sprzedaży produktów na stacjach. Marka AVIA jest popularna w takich krajach jak: Niemcy (ok. 840 stacji), Francja (ok. 710 stacji), Szwajcaria (ok. 600 stacji), Holandia (ok. 310 stacji), Hiszpania (ok. 140 stacji). W naszej części Europy sieć zyskała popularność na Węgrzech (ponad 80 stacji) i w Serbii (ok. 50 stacji).

Źródło: Spółka, #UNT


 

Ostatnie wiadomości