11 bit studios S.A. rozwija grę „This War of Mine” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 lis 2017, 12:19

11 bit studios S.A. rozwija grę „This War of Mine”

„This War of Mine:Stories” to seria nowych, płatnych dodatków (DLC) do gry „This War of Mine”, którą wyda 11 bit studios S.A. Pierwszy dodatek – „Father’s Promise”, trafił do sprzedaży 14 listopada.

W trzecią rocznicę premiery gry „This War of Mine” 11 bit studios S.A. wypuściło pierwszy z dodatków z serii „This War of Mine: Stories”. Scenariusz do DLC o tytule „Father’s Promise” powstał na bazie słuchowiska napisanego przez znanego polskiego autora, Łukasza Orbitowskiego. Dodatek jest do nabycia za pośrednictwem platform: Steam, GOG.com, Humble Store i Chrono.gg. Kosztuje 1,99 USD/EUR bądź 6,99 PLN. Fani mogą jednak od razu nabyć dwa kolejne DLC z serii „This War of Mine: Stories”, które ukażą się w 2018 roku. Zapłacą wówczas, za tzw. Season Pass, 4,99 USD/EUR lub 16,99 PLN.

„Dodatek „Father's Promise” to oryginalna historia, której akcja rozgrywa się w świecie „This War of Mine”. Opowiada o losach rodziny, która z całych sił stara się zachować resztki człowieczeństwa w czasach rozpaczy i okrucieństwa"

mówi Grzegorz Miechowski, Prezes 11 bit studios S.A.

Bohaterem DLC jest Adam, który próbuje uchronić córkę przed koszmarem wojny i uciec z oblężonego miasta. Gracz podąża ich śladem i poznaje historię o miłości, nienawiści i stracie – emocjach, które odczuwamy w najmroczniejszych chwilach. Rozgrywka zawiera nowe oraz zrekonstruowane i odnowione lokacje. Wyróżnia się też całkowicie nową mechaniką, w tym systemem dialogów.

Prezes deklaruje, że kolejne epizody z serii „This War of Mine: Stories” będą opowiadały zupełnie inne historie niż „Father's Promise”.

„Jeśli nasz pomysł na dalszy rozwój gry „This War of Mine” spodoba się graczom jesteśmy otwarci, żeby tworzyć kolejne dodatki" 

oświadcza Miechowski.

W jego ocenie premiera „Father's Promise” oraz kolejnych DLC z serii „This War of Mine: Stories” powinna podtrzymać monetyzację „TWoM” w kolejnych okresach. Przypomina, że łączne wpływy ze sprzedaży tej gry przekroczyły już (od premiery) 70 mln PLN. Koszt produkcji „TWoM” (wersji na PC) wyniósł tymczasem ok. 2 mln PLN.

Trailer „Father's Promise” jest dostępny tutaj

O spółce

11 bit studios S.A. działa na rynku gier od 2010 roku. Jest producentem wieloplatformowych gier komputerowych. Wiosną 2011 roku Spółka wypuściła na rynek swój pierwszy tytuł z serii „Anomaly”. W listopadzie 2014 roku zadebiutował „This War of Mine” w wersji na komputery PC. W styczniu 2016 roku na rynek trafiły wersje „TWoM” na konsole PS4 i Xbox One. 11 bit studios S.A. prowadzi też program wydawniczy 11 bit publishing. W 2016 roku Spółka miała 26,15 mln PLN przychodów i 11,88 mln PLN zysku netto.

Źródło: Spółka, #11B

Ostatnie wiadomości