PZU zaprezentuje aktualizację strategii 9 stycznia 2018 r. | StrefaInwestorow.pl

 Publiczna oferta obligacji PCC Rokita

Obrazek użytkownika Wiadomości
15 lis 2017, 10:41

PZU zaprezentuje aktualizację strategii 9 stycznia 2018 r.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) zaprezentuje 9 stycznia przyszłego roku aktualizację strategii pn. "Nowe PZU - strategiczne kierunki zmian największej grupie finanowej w Europie Środkowo-Wschodniej", poinformował prezes PZU SA Paweł Surówka. 

"9 stycznia będziemy chcieli ogłosić coś, co nazywamy Nowe PZU. Będzie to aktualizacja strategii, którą zapowiedzieliśmy. Chodzi o to, by w naszej grupie nie tylko uwzględnić obecność Pekao, ale fakt, ze poprzez obecność banków w grupie zmieniła się grupa PZU. Chcemy, by nasza strategia odniosła się do tego, że dziś PZU to nie tylko grupa ubezpieczeniowa,ale też bankowość, czy zdrowie"

powiedział Surówka podczas konferencji prasowej. 

"Nasza aktualna strategia jest ważna kilka miesięcy. Chcemy pokazać na liczbach i inicjatywach, jak dojdziemy do tych wskaźników, które wyznaczyliśmy do roku 2020. Chcemy też pokazać kilka nowych rozwiązań produktowych i technologicznych i szanse, jakie widzimy dla grupy"

powiedział Surówka. 

Prezes poinformował, że zarząd PZU dużo czasu poświęcił na to, by właściwe określić miejsce w strategii banków z grupy. 

Pod koniec sierpnia Surówka informował, że PZU planuje przedstawić na początku listopada zaktualizowaną strategię grupy, w tym strategię produktową. 

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

(ISBnews), #PZU

Ostatnie wiadomości