Dekpol odnotowuje ponad dwukrotny wzrost przychodów – wyniki finansowe za III kwartał 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 lis 2017, 12:36

Dekpol odnotowuje ponad dwukrotny wzrost przychodów – wyniki finansowe za III kwartał 2017 r.

O 125% do 358,7 mln zł wzrosły w pierwszych trzech kwartałach br. obroty Grupy Kapitałowej Dekpol w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Znacząca poprawa wyników to głównie zasługa dynamicznego rozwoju segmentu deweloperskiego. Pozostałe dwa segmenty: generalnego wykonawstwa oraz produkcji osprzętu do maszyn budowlanych również notują solidne wzrosty. Zarząd Spółki podtrzymuje tegoroczną prognozę finansową zakładającą osiągnięcie 500 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Nowa inwestycja Dekpol S.A. w Juracie - Verano Residence

Grupa Dekpol w pierwszych trzech kwartałach 2017 r. uzyskała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 358,7 mln zł, czyli o 125% więcej względem tego samego okresu poprzedniego roku. Od stycznia do września br. Grupa osiągnęła jednocześnie 24,5 mln zł zysku netto, w porównaniu do 14,7 mln zł zysku netto w analogicznym okresie rok wcześniej (wzrost o 66% r./r.). Wartość kapitałów własnych w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. wzrosła o ponad 14% do 159 mln zł na koniec września br.

„Wyniki osiągnięte w trzech kwartałach 2017 r. są zgodne z naszymi założeniami. Szczególnie wysoką dynamikę wzrostu osiągnęliśmy i nadal będziemy ją kontynuować w segmencie deweloperskim. Związanie je to z finalizacją realizowanych projektów i rozpoczynaniem nowych przedsięwzięć. W efekcie zwiększamy udział działalności deweloperskiej w przychodach ogółem. Dynamicznie rozwija się również segment generalnego wykonawstwa oraz segment produkcji osprzętu do maszyn budowlanych oraz konstrukcji stalowych. Uwzględniając poziom przychodów uzyskany w pierwszych trzech kwartałach tego roku nie widzimy zagrożeń w realizacji prognozy zakładającej osiągnięcie w skali całego roku skonsolidowanych obrotów na poziomie 500 mln zł”

podkreślił Mariusz Tuchlin, prezes zarządu Dekpol S.A.

W pierwszych trzech kwartałach br. kontraktacja w rozumieniu umów przedwstępnych, deweloperskich oraz rezerwacyjnych wyniosła 687 lokali. Dla porównania w tym samym okresie poprzedniego roku kontraktacja była na poziomie 436 lokali, a w całym 2016 r. na poziomie 537 lokali. W przychodach segmentu deweloperskiego w pierwszych trzech kwartałach br. rozpoznana została sprzedaż 380 lokali, względem 94 w analogicznym okresie poprzedniego roku oraz 176 lokali w całym 2016 roku. Według stanu na koniec września br. w ofercie sprzedażowej pozostawało 381 lokali. Ponadto Grupa posiadała bank ziemi umożliwiający zaprojektowanie i realizację kolejnych inwestycji deweloperskich na około 65 tys. PUM.

W ramach segmentu generalnego wykonawstwa Grupa Kapitałowa na koniec trzeciego kwartału 2017 r. realizowała kontrakty o łącznej umownej wartości ponad 446 mln zł netto. Do realizacji pozostawały projekty o łącznej wartości ponad 326 mln zł netto. Wszystkie projekty są realizowane na zlecenie inwestorów prywatnych. Głównym obszarem działalności pozostaje województwo pomorskie, gdzie realizowanych jest blisko 60% projektów. W trzecim kwartale br. spółka podpisała pierwszy kontrakt zagraniczny, którego realizacja odbywa się na Litwie. Realizowane są obiekty przemysłowe, logistyczne, handlowe, usługowe wraz z pełną infrastrukturą zewnętrzną (drogi, place, parkingi).

Z kolei w ramach segmentu stalowego sprzedaż opiera się na współpracy z klientami długofalowymi OEM i aftermarket. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami Dekpol wycofał się z realizacji indywidualnych zamówień przekazując 100% swoich mocy produkcyjnych dla głównych strategicznych odbiorców. Dekpol dzięki swoim działaniom staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką na światowym rynku producentów łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych. Portfel klientów OEM oprócz grupy Doosan powiększył się o Volvo i Liugong Dressta Machinery.

O Dekpol S.A.

Dekpol S.A. jest dynamicznie rozwijającą się firmą w branży budowlanej. Firma powstała w 1993 r. Posiada nowoczesny park maszynowy oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Od początku swojej działalności zyskała miano rzetelnej, wzorowo zorganizowanej firmy, profesjonalnie realizującej powierzone zadania z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Działalność Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie Generalnego Wykonawstwa. Oferta obejmuje bardzo szeroki zakres działania. Firma posiada bardzo duże doświadczenie w realizacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, sportowych i rekreacyjnych, czy też obiektów ochrony środowiska. Prowadzi też roboty drogowe, sanitarne i hydrotechniczne. Prężnie rozwijającym się sektorem jest Dział Konstrukcji Stalowych, który realizuje całościowe projekty dla firm krajowych i zagranicznych. Dekpol jest również producentem łyżek i osprzętów przeznaczonych do maszyn budowlanych. Współpracuje m.in. z CAT, Doosan Bobcat, Volvo i Komatsu. Produkty sprzedawane są do Norwegii, Szwecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, a nawet do Maroka i Australii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie wykonywania konstrukcji stalowych firma jest w stanie wyprodukować każdy rodzaj łyżki. Trzecim dynamicznie rozwijanym segmentem Dekpol S.A. jest działalność deweloperska. Firma posiada ugruntowaną pozycji w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe. Od stycznia 2015 roku akcje Dekpol S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Spółka, #DEK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości