MedApp wdrożył pilotażowo system alarmowo-ratunkowy w Poznaniu. Czas dotarcia na miejsce wypadku znacząco się skróci | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 lis 2017, 13:08

MedApp wdrożył pilotażowo system alarmowo-ratunkowy w Poznaniu. Czas dotarcia na miejsce wypadku znacząco się skróci

Pilotażowe wdrożenie systemu powiadamiania AED dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu zakończyło się sukcesem. Dzięki rozwiązaniu stworzonemu przez MedApp czas dotarcia na miejsce wypadku znacząco się skróci. Partnerem technologicznym projektu jest Microsoft.

"Cieszymy się, że dzięki zastosowaniu osiągnieć technologicznych MedApp oraz platformy Microsoft Azure możemy poprawiać jakość ludzkiego życia. Mamy nadzieję, że zakończony sukcesem pilotaż utoruje nam drogę do wdrożenia systemu nie tylko w Poznaniu, ale w całej Wielkopolsce, a następnie w całym kraju"

komentuje Mateusz Kierepka, prezes MedApp.

Innowacyjny system tworzy skrzynka z umieszczonym w środku defibrylatorem AED, która w momencie otwarcia wysyła informację do dyspozytora medycznego. Rozwiązania jest uniwersalne, ponieważ pozwala na umieszczenie w skrzynce dowolnego modelu AED, dowolnego producenta. Możliwości systemu zaprezentowano we wtorek, 21 listopada, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Celem włodarzy województwa wielkopolskiego jest włączenie do systemu jak największej liczby miejsc publicznych, ponieważ tak powstała sieć pozwoli na szybszą reakcję ratowników medycznych, a to z kolei znacznie zwiększy szansę na przeżycie poszkodowanych osób.

To kolejny sukces MedApp na przestrzeni ostatnich tygodni. Na początku listopada krakowska firma podpisała list intencyjny z Premium Lease & Finance (PLF), który określa kluczowe parametry potencjalnej transakcji polegającej na nabyciu przez MedApp udziałów w Telemedica. Aktualnie podmiot ten w 100 proc. kontrolowana jest przez PLF, który reprezentuje prof. Dariusz Dudek, uznany kardiolog i autorytet w dziedzinie telemedycyny. MedApp zamierza nabyć 50 proc. nowoutworzonych udziałów Telemedica w zamian za wkład pieniężny, a 50 proc. akcji pozostanie w rękach PLF. Telemedica docelowo ma utworzyć i prowadzić centrum telemedyczne, które świadczyć będzie usługi telemedyczne na rzecz pacjentów, klinik i szpitali w Polsce i za granicą.

"Możliwość prowadzenia wspólnego projektu z prof. Dariuszem Dudkiem to dla nas duża nobilitacja i szansa. Liczymy, że synergia wynikająca z połączenia wiedzy uznanego autorytetu w dziedzinie kardiologii oraz potencjału naszego systemu Carna Life jeszcze przyspieszy tempo wzrostu biznesu MedApp. Co istotne, Telemedica korzystać będzie z pełnych możliwości systemu Carna Life, włączając w to telemedycynę, holografię, a także druk 3D" 

podsumowuje Kierepka.

O MedApp

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w jednej z najszybciej rozwijających się branż na świecie - telemedycynie. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy i placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D. MedApp planuje zdobywać globalne rynki, szczególnie USA oraz kraje Bliskiego Wschodu.

Źródło: Spółka, #MDA

Ostatnie wiadomości