Haitong Bank podtrzymuje rekomendację 'kupuj' dla Globe Trade Center | StrefaInwestorow.pl

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Wiadomości
27 lis 2017, 09:42

Haitong Bank podtrzymuje rekomendację 'kupuj' dla Globe Trade Center

Haitong Bank w raporcie z 24 listopada podtrzymuje rekomendację 'kupuj' dla Globe Trade Center i podnosi cenę docelową akcji o 0,9 proc., do 10,70 PLN. Co oznacza 14,4-procentowy potencjał wzrostowy. Jest to efekt, między innymi, zmian w założonym harmonogramie realizacji projektów przez spółkę oraz dodania nowych projektów, jak również korekty o dywidendę wypłaconą w bieżącym roku.

Analitycy Haitong Bank pozostają pozytywnie nastawieni do Globe Trade Centre i postrzegają ostatni spadek kursu akcji – o 4 proc. w ciągu dwóch miesięcy, 2 proc. poniżej mwig40 – jako dobrą okazję do kupna. Analitycy podnoszą swoje szacunki dotyczące zysku netto na lata 2017/19 odpowiednio o 14/47 proc. W swoich prognozach uwzględnili oni zmiany w kalendarium realizacji projektów oraz ostatni zakup generujących zyski nieruchomości w Belgradzie i Bukareszcie, a także nieco bardziej optymistyczny pogląd na rewaluację istniejących aktywów Globe Trade Centre na Węgrzech w tym roku. Jednocześnie analitycy obniżają szacunki o 9 proc. na rok 2018. Oznacza to, że spodziewają się wzrostu o 28 proc. r/r w 2017 r., po skorygowaniu wyników spółki za 2016 r. o pozycje jednorazowe, a następnie jedynie umiarkowanego spadku o 16 proc. r/r w 2018 r. i kolejnego wzrostu w 2019 r. o 23 proc. r/r.

Cezary Bernatek, analityk Haitong Bank, biorąc pod uwagę solidną platformę generujących zyski nieruchomości Globe Trade Centre, ambitne plany ekspansji i zdrowy bilans, oczekuje, że spółka będzie w stanie zaoferować atrakcyjny mix wyraźnego wzrostu aktywów netto (średnio o 11 proc. rocznie w latach 2016-2019), znacznie wyższego niż w przypadku innych analizowanych konkurentów z branży, i dwucyfrowego wzrostu dywidendy r/r w latach 2018 oraz 2019. Co więcej, uważa, że prognozowana wypłata dywidendy nie wyklucza dalszych potencjalnych zakupów nieruchomości pracujących przez spółkę.

Potencjalne wprowadzenie podatku od nieruchomości komercyjnych w Polsce może wpłynąć na wolumen inwestycji w tę klasę aktywów w kraju. Jednak zdaniem Cezarego Bernatka, nie będzie to miało znaczącego wpływu na wyniki finansowe Globe Trade Centre, ponieważ obciążenie to będzie można odliczyć od CIT, a wszystkie aktywa firmy zlokalizowane w Polsce są rentowne.

Źródło: Spółka, #GTC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości