GK Immobile planuje wprowadzić Focus Hotels na GPW w 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 lis 2017, 14:15

GK Immobile planuje wprowadzić Focus Hotels na GPW w 2018 r.

GK Immobile planuje wprowadzenie spółki Focus Hotels na GPW w przyszłym roku, choć nie wyklucza przesunięcia debiutu ze względu na otoczenie rynkowe, wynika z wypowiedzi prezesa Rafała Jerzego dla ISBnews.  

"Planujemy debiut Focus Hotels w przyszłym roku, bardziej pod koniec 2018 r. W zależności od otoczenia rynkowego, nie wykluczamy jego przesunięcia na kolejny rok"

powiedział ISBnews Jerzy.

"Mówiąc o otoczeniu rynkowym, mam na myśli nie tylko sytuację na giełdzie, ale także nowe projekty hotelowe, jakie będziemy w stanie pozyskać. Od tego uzależniamy termin, a także wielkość kapitału, jaki będziemy chcieli pozyskać"

dodał prezes.

Według niego, w obecnej strategii GK Immobile do 2022 r. planowane jest m.in. otwarcie nowych hoteli w Polsce, pierwszych w Rumunii, a także na nowych rynkach na Węgrzech i na Słowacji.

Obecnie Focus Hotels to 8 funkcjonujących hoteli w Polsce, a także 5 umów podpisanych na uruchomienie nowych obiektów w latach 2018-2020.

Grupa kapitałowa Immobile posiada w portfelu spółki działające w przemyśle, hotelarstwie, nieruchomościach oraz branży budowlanej. Jest notowana na GPW od 2007 r. (początkowo jako Makrum).

Marek Knitter

(ISBnews), #GKI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości