MZN Property realizuje strategię i poprawia wyniki finansowe | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 lis 2017, 08:45

MZN Property realizuje strategię i poprawia wyniki finansowe

Grupa MZN Property (wcześniej Morizon) wypracowała 15,5 mln zł przychodów w okresie pierwszych 9 miesięcy 2017 r. W tym samym czasie zysk EBITDA wyniósł 2,2 mln zł, co oznacza wzrost o 35% r/r, a zysk netto 1,3 mln zł – wzrost o 26% r/r. Wzrost przychodów Grupy o 26% wynika zarówno ze stabilnego wzrostu segmentu nieruchomościowego, jak i dynamicznego rozwoju segmentu finansowego, który w tym czasie wypracował prawie 4-krotnie więcej sprzedaży i zwiększył udział w przychodach Grupy do 24%.

„Konsekwentnie budujemy OneStopShop dla rynku nieruchomości. W wynikach Grupy coraz bardziej widać pozytywne efekty rozwoju segmentu finansowego. Cały czas inwestujemy w rozwój produktów finansowych, czego efektem jest integracja systemów FinPack z instytucjami finansowymi oraz uruchomienie projektu Lendi, umożlwiającego dokładne porównanie i szybką sprzedaż kredytów gotówkowych”

mówi Jarosław Święcicki, Prezesa MZN Property.

W samym III kwartale Grupa wypracowała 5,2 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 20% względem III kwartału 2016 r. Na wynik ten składa się 3,8 mln zł przychodów segmentu nieruchomościowego oraz 1,5 mln zł przychodów segmentu finansowego, co oznacza wzrost o 132% r/r.

„Równie intensywnie rozwijamy segment nieruchomościowy. W III kwartale przygotowaliśmy działania związane z akwizycją użytkowników platformy OneStopShop, którą z sukcesem przeprowadziliśmy w październiku i listopadzie. Dzięki temu liczba wizyt w serwisach nieruchomościowych Grupy wzrosła w październiku o 30% r/r, a liczba pozyskanych użytkowników wzrosła o 42%. Jeszcze większe są wzrosty flagowego serwisu Morizon.pl” 

komentuje Jarosław Święcicki.

W IV kwartale Grupa wprowadziła również zmiany w cenniku dla Klientów profesjonalnych (pośredników nieruchomości) oraz sposobie ich rozliczania. Zmiany są rozłożone w czasie i częściowo będą widoczne już w wynikach IV kwartału, natomiast pełny wpływ na wynik będzie widoczny w kolejnych kwartałach 2018 r.

„Zwiększenie bazy użytkowników i zmiana sposobu rozliczania Klientów profesjonalnych będą miały pozytywny wpływ na wyniki Grupy MZN Property w 2018 r. Według naszych analiz, dzięki tym działaniom, średniomiesięczny przychód od Klientów profesjonalnych powinien wzrosnąć w przyszłym roku o około 90 zł, czyli o ponad 40%” 

dodaje Jarosław Święcicki.

W 2017 r. spółka przeprowadziła Ofertę publiczną nowych akcji i pozyskała finansowanie na realizacje strategii budowy OneStopShop dla rynku nieruchomości. Ekosystem będzie oferował kompleksowe usługi na wszystkich etapach procesu zakupu i sprzedaży nieruchomości – w ramach 3 głównych obszarów: wyszukiwania, finansowania i dokonywania transakcji. Emisja akcji połączona była ze zmianą rynku notowań akcji, 5 lipca spółka zadebiutowała na Głównym Rynku GPW.

„Naszym strategicznym celem jest budowa kompleksowego ekosystemu OneStopShop, który dostarczy zintegrowany zespół usług na przestrzeni całego procesu transakcji na rynku nieruchomości. Jedną z konsekwencji realizacji tej strategii była zmiana nazwy spółki na MZN Property, która została uchwalona przez Akcjonariuszy i zarejestrowana przez sąd w III kwartale. Usługi rozwijane będą w ramach trzech głównych segmentów: nieruchomościowego, finansowego oraz wsparcia transakcji” 

mówi Jarosław Święcicki, Prezes Zarządu MZN Property S.A.

O MZN Property

MZN Property dostarcza technologiczną platformę nieruchomościowo-finansową umożliwiającą wyszukiwanie, finansowanie i wspierającą dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla pośredników finansowych, biur nieruchomości i deweloperów oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych doradców kredytowych. Grupa jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce. Serwisy Grupy odwiedza miesięcznie około 1,4 miliona użytkowników. Najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl.

Grupa stale współpracuje z ok. 4000 biur nieruchomości i deweloperów; rozbudowuje też własną sieć profesjonalnych doradców kredytowych (Morizon Finanse). Laureat Deloitte Technology Fast 50 w latach 2012 i 2013 jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. W kwietniu 2016 r. do Grupy dołączył FinPack – firma, która zmieniła rynek pośrednictwa finansowego w Polsce, wprowadzając nowatorskie rozwiązania dla doradców finansowych, agencji nieruchomości i klientów indywidualnych, które znacznie ułatwiające i skracające procedurę wybrania i uzyskania kredytu hipotecznego.

Źródło: Spółka, #MZN

Ostatnie wiadomości