Tower Investments opublikował prospekt emisyjny. Deweloper rozpoczyna ofertę publiczną akcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 lis 2017, 11:23

Tower Investments opublikował prospekt emisyjny. Deweloper rozpoczyna ofertę publiczną akcji

Tower Investments, specjalistyczny deweloper powierzchni handlowych, opublikował prospekt emisyjny. Celem spółki jest przeniesienie akcji notowanych na NewConnect i wprowadzenie ich wraz z akcjami nowej emisji do obrotu na rynku regulowanym GPW. Dziś spółka rozpoczyna road show – spotkania z inwestorami potrwają do 6 grudnia. Zapisy na akcje w transzy detalicznej zostaną przeprowadzone w dniach 8-13 grudnia, w transzy inwestorów instytucjonalnych w terminie 8-14 grudnia. Funkcję oferującego pełni Dom Maklerski BOŚ SA.

Tower Investments opublikował prospekt emisyjny sporządzony w związku z ofertą publiczną do 500.000 nowo emitowanych akcji serii C. Na jego podstawie spółka zamierza również wprowadzić do obrotu na rynku regulowanym 121.329 akcji serii A, 250.250 akcji serii B oraz do 500.000 akcji serii C i do 500.000 praw do akcji serii C.

Po zakończeniu procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych – deweloper podejmie decyzję o ustaleniu ceny emisyjnej oraz ostatecznej liczby oferowanych akcji w poszczególnych transzach. Informacje te spółka przekaże do publicznej wiadomości najpóźniej do godz. 8.00 w pierwszym dniu przyjmowania zapisów na akcje. Inwestorzy będą mogli składać zapisy i dokonywać wpłat na akcje w transzy detalicznej w dniach 8-13 grudnia, zaś w transzy instytucjonalnej w terminie 8-14 grudnia.

„Jesteśmy na ważnym etapie rozwoju naszej spółki. Fala ekspansji sieci handlowych, którą obserwujemy na rynku, nie ustaje i jak zapowiadają eksperci – na przestrzeni kilku najbliższych lat – będzie rosła, co jest dla nas doskonałą wiadomością. Dynamika wzrostu i wyniki wypracowane przez Tower Investments w ostatnich kwartałach świadczą o tym, że miejsce spółki jest na głównym rynku GPW"

informuje prezes spółki, Bartosz Kazimierczuk

Spółka oczekuje, że wpływy z emisji akcji wyniosą ok. 37,2 mln zł (netto). Pozyskane środki zostaną przeznaczone na nabycie kilku atrakcyjnych nieruchomości, co pozwoli deweloperowi na zwiększenie liczby realizowanych jednocześnie projektów.

„Dostosowujemy portfel projektów do oczekiwań rynku – na tej podstawie określiliśmy kilka celów, które szczegółowo opisane są w prospekcie emisyjnym. Najważniejsze z nich to zakup nieruchomości gruntowych i lokali handlowo-usługowych w Warszawie. Wierzymy, że emisja i przejście na główny parkiet otworzą przed nami nowe możliwości do dalszego dynamicznego rozwoju i wzrostu" 

dodaje prezes Tower Investments.

Prospekt emisyjny w wersji elektronicznej dostępny jest na stronie internetowej spółki oraz na stronie oferującego, którym jest Dom Maklerski BOŚ. Tam również zamieszczane będą ewentualne aneksy do prospektu emisyjnego oraz informacja o ostatecznej liczbie i cenie oferowanych akcji.

Przewidywany harmonogram oferty:

  • 28 listopada – publikacja Prospektu Emisyjnego
  • 29 listopada – 6 grudnia  2017 r. – Road Show
  • najpóźniej do godz. 8.00 w dniu 7 grudnia 2017 r. – podanie do publicznej wiadomości Przedziału Cenowego /Ceny Maksymalnej
  • 7 grudnia 2017 r. – przyjmowanie Deklaracji Nabycia (do godz. 15.00)
  • najpóźniej do godz. 8.00 w dniu 8 grudnia 2017 r. – podanie do publicznej wiadomości Ceny Emisyjnej oraz ostatecznej liczby oferowanych akcji
  • 8 – 13 grudnia 2017 r. – przyjmowanie zapisów w transzy detalicznej
  • 8 – 14 grudnia 2017 r. – przyjmowanie Zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych
  • 15 grudnia 2017 r. – planowany przydział Akcji

O spółce

Grupa Tower Investments działa w branży deweloperskiej od 2005 roku. Spółka specjalizuje się w kompleksowej obsłudze deweloperskiej największych sieci handlowo-usługowych: od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez zakup nieruchomości i uzyskanie niezbędnych zezwoleń administracyjnych, aż po realizację obiektu „pod klucz”. Ponadto jest właścicielem marki SHOPIN, pod której nazwa kryją się parki oraz galerie handlowe. Dotychczas powstały 4 obiekty: w Garwolinie, Łodzi, Płocku oraz City SHOPIN w Warszawie. Kolejne parki handlowe pod marką SHOPIN planowane są w Mrągowie, Tychach i Pleszewie. Pod koniec ubiegłego roku spółka podjeła decyzję o realizacji inwestycji usługowo-mieszkaniowych. Strategia dewelopera zakłada, że pierwszy tego typu projekt zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2020 roku.

Źródło: Spółka, #TOW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości