DM BOŚ wycenia Tower Investments na 91,3-115,3 zł za akcję po ofercie | StrefaInwestorow.pl

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Wiadomości
30 lis 2017, 11:47

DM BOŚ wycenia Tower Investments na 91,3-115,3 zł za akcję po ofercie

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ szacują wartość Tower Investments po przeprowadzonej ofercie w przedziale od 91,3 zł na akcję w wycenie metodą porównawczą do 115,3 zł na akcję w wycenie metodą DCF FCFF, wynika z raportu datowanego na 29 listopada.

Na wczorajszym zamknięciu kurs akcji spółki na NewConnect wynosił 62,5 zł.

"Tower Investments zajmuje się kompleksową realizacją projektów deweloperskich, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi sieci handlowo-usługowych. Na czele Tower Investments stoi sprawny zarząd, któremu przewodzi menedżer z ponad 10-letnim doświadczeniem. Naszym zdaniem, na rynku powinny się utrzymać dobre warunki zważywszy, że branża detaliczna przeznacza rocznie 2,5 mld zł na ekspansję. Niewątpliwą zaletą spółki na tle podobnych podmiotów jest szybka rotacja projektów. Wypełniony portfel pozyskanych do realizacji zamówień implikuje mocne wyniki finansowe w przyszłości. Wartość spółki po przeprowadzonej ofercie szacujemy w przedziale od 91,3 zł na akcję w wycenie metodą porównawczą do 115,3 zł na akcję w wycenie metodą DCF FCFF"

czytamy w raporcie.

Spółka przeprowadza ofertę publiczną do 0,5 mln akcji serii C dewelopera Tower Investments, z której liczy na pozyskanie ok. 37,2 mln zł netto. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na nabycie kilku nieruchomości, co pozwoli deweloperowi na zwiększenie liczby realizowanych jednocześnie wysokomarżowych projektów. Sześć projektów zlokalizowanych jest w stolicy, a jeden w Radomiu.

Tower Investments SA działa od 2005 roku, w lipcu ubiegłego roku dołączyła do grona spółek notowanych na NewConnect. Spółka specjalizuje się w kompleksowej obsłudze deweloperskiej największych sieci handlowo-usługowych: od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez zakup nieruchomości i uzyskanie niezbędnych zezwoleń administracyjnych, aż po realizację obiektu "pod klucz". Ponadto jest właścicielem marki SHOPIN.

(ISBnews), #TOW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości