PCC Rokita wyemituje obligacje o wartości 30 mln zł. Zapisy ruszają 11 grudnia | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 gru 2017, 10:46

PCC Rokita wyemituje obligacje o wartości 30 mln zł. Zapisy ruszają 11 grudnia

W dniu 11 grudnia 2017 r. ruszają zapisy na sześcioletnie obligacje spółki PCC Rokita, emitowane w ramach serii ED. Zapisy potrwają do 19 grudnia br. Oprocentowanie będzie stałe w wysokości 5% w skali roku. Odsetki mają być wypłacane kwartalnie.  Spółka chce pozyskać w ramach tej emisji do 30 mln zł.

Spółka wyemituje 300 tys. sztuk obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda. Minimalna kwota zapisu wynosi 100 zł. Zapisy na obligacje serii ED, będą przyjmowane przez 5 domów maklerskich: Dom Maklerski BDM, Dom Maklerski Citi Handlowy, Biuro Maklerskie Alior Banku, Dom Maklerski mBanku, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska oraz przez ich strony internetowe.

Dokumenty do pobrania:

Grupa PCC Rokita już od 6 lat przeprowadza publiczne emisje obligacji. Po III kwartałach 2017 r. spółka osiągnęła dobre wyniki finansowe. Odnotowała zysk netto w wysokości 100,8 mln zł (wzrost o 5,2% I-IIIQ/I-IIIQ), zysk EBITDA na poziomie 170,7 mln zł (wzrost o 11,6% I-IIIQ/I-IIIQ) oraz przychody ze sprzedaży na poziomie 941,4 mln zł (wzrost o 15,6% I-IIIQ/I-IIIQ). Całą prezentację wynikową spółki można znaleźć tutaj.   

PCC Rokita SA to firma z ponad sześćdziesięciopięcioletnią tradycją, jedna z wiodących firm chemicznych w Polsce i największa na Dolnym Śląsku. Podstawowym obszarem działalności operacyjnej emitenta jest produkcja i handel wyrobami chemicznymi, które wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle tworzyw sztucznych oraz w segmencie chemii przemysłowej jak również w przemyśle budowlanym i tekstylnym. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2014 r.

Źródło: Strefa Inwestorów, #PCR

Ostatnie wiadomości