UNIMOT uruchomił 3 stacje paliw AVIA jednego dnia | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 gru 2017, 12:18

UNIMOT uruchomił 3 stacje paliw AVIA jednego dnia

Notowana na giełdzie spółka UNIMOT S.A. uruchomiła dzisiaj 3 stacje paliw pod marką AVIA. Nowo otwarte stacje są zlokalizowane w Poznaniu, Opatówku oraz Koźminie Wielkopolskim.

Obecnie Spółka posiada już 11 działających stacji paliw AVIA w Polsce i deklaruje otwarcie kolejnych 4 do końca roku, wypełniając tym samym obietnicę 15 stacji w roku 2017. Plany na kolejne lata przewidują 100 stacji do końca 2020 r. w Polsce oraz równie intensywny rozwój stacji AVIA na terenie Ukrainy. W realizacji tych ambitnych celów swoją wiedzą i doświadczeniem będzie wspierał Spółkę Maciej Szozda - wieloletni wiceprezes Grupy Lotos, który od 1 stycznia 2018 r. obejmie stanowisko Prezesa Zarządu UNIMOT S.A.

Biało-czerwone barwy AVIA przyjęła dzisiaj stacja paliw w Poznaniu, zlokalizowana przy drodze krajowej nr 92, która przebiega w okolicach portu lotniczego „Poznań – Ławica”. Jest to stacja o dużej powierzchni, otwarta przez całą dobę, oferująca 10 stanowisk do tankowania, w tym jedno dedykowane dla samochodów ciężarowych typu TIR. Stacja swoją ofertę kieruje zarówno do klientów poruszających się drogą krajową, jak również do mieszkańców okolicznych osiedli mieszkaniowych.

AVIA Poznań

Typowo tranzytowa jest natomiast stacja AVIA uruchomiona w miejscowości Opatówek, która znajduje się przy drodze krajowej nr 12, 7 km od Kalisza. Stacja jest wyposażona w 8 stanowisk do tankowania, w tym ON TIR, bezpłatne WiFi oraz kącik kawowy Esenso Cafe, który oferuje pyszną kawę specjalnie skomponowaną dla marki AVIA.

Trzecim punktem do tankowania, działającym od dzisiaj pod szyldem AVIA, jest stacja paliw w Koźminie Wielkopolskim, przy drodze krajowej nr 15, pomiędzy Jarocinem a Krotoszynem. W odróżnieniu od pozostałych 2 stacji, placówka dysponuje własną restauracją i dużym parkingiem. Niebawem będzie też oferować paliwo premium AVIA Diesel Gold, które charakteryzuje się wyższą liczbą cetanową. Paliwo to wpływa również na cichą pracę silnika i jego łatwiejszy rozruch.

AVIA Koźmin

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka UNIMOT S.A. uruchomiła już w tym roku 11 stacji paliw pod marką AVIA i deklaruje otwarcie do końca roku kolejnych 4, wypełniając tym samym obietnicę 15 stacji w roku 2017. Plany na kolejne lata to 100 stacji do końca roku 2020 w Polsce oraz równie intensywny rozwój stacji AVIA na terenie Ukrainy. W realizacji tych ambitnych celów swoją wiedzą i doświadczeniem będzie wspierał spółkę Maciej Szozda wieloletni wiceprezes Zarządu Grupy Lotos który 11 grudnia 2017 został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu UNIMOT S. A.

O spółce

Nową sieć stacji paliw pod marką AVIA tworzy w Polsce UNIMOT S.A. - spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, specjalizująca się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. UNIMOT S.A. jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia AVIA International, zrzeszającego 90 firm z 14 krajów Europy, które zajmują się produktami petrochemicznymi i energetycznymi. Spółka ma prawo sprzedawać te produkty na polskim rynku pod marką AVIA.

Źródło: #UNT
 

Ostatnie wiadomości