DM BOŚ dodał Inter Cars, Mercor, Idea Bank I Lena Lighting do 'top picks' | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 gru 2017, 09:54

DM BOŚ dodał Inter Cars, Mercor, Idea Bank I Lena Lighting do 'top picks'

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje spółek: Inter Cars, Mercor, Idea Bank i Lena Lighting. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Marvipol, Ergis, PGNiG i Robyg.

Według analityków, w następnym miesiącu lepiej od rynku mogą zachować się następujące spółki: 11 bit studios, Asbis, Asseco BS, Asseco SEE, CD Projekt, Dino, Eurotel, Famur, GTC, Idea Bank, Inter Cars, JSW, KGHM, Lena Lighting, Lotos, LSI Software, Mercator, Mercor, Neuca, OEX, Play, PlayWay, Vindexus, Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Ciech, CI Games, Comp, Erbud, Eurocash, ING BSK, PGE, Polnord, Tauron.

"W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o 3 pkt proc. - w kategoriach bezwzględnych wartość portfela wzrosła o 3,1% w porównaniu z 0,1% wzrostem indeksu WIG"

czytamy w raporcie.

Od początku br. portfel brokera przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 31,4% (wobec 20,6% wzrostu indeksu WIG), w efekcie w stosunku do poziomu z początku roku wynik portfela jest wyższy o 10,8 pkt proc. Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 r.) bezwzględna stopa zwrotu wyniosła 8 268,8% (w porównaniu do 30% wzrostu indeksu WIG), co oznacza, że w ciągu ostatnich 116 miesięcy portfel przekroczył poziom referencyjny o 8 238,8 pkt proc., podano także.

(ISBnews), #CAR, #MCR, #IDA, #LEN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości