FKD podpisała umowę na 2,1 mln zł i zwiększa portfel zamówień na 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 gru 2017, 11:12

FKD podpisała umowę na 2,1 mln zł i zwiększa portfel zamówień na 2018 r.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. – lider na rynku budowy magazynów soli – podpisała umowę z firmą Mosty Łódź S.A. na realizację prac podwykonawczych na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, polegających na kompleksowym wykonaniu magazynów soli na terenie obwodów drogowych przy drodze S6 na odcinku Nowogard – Płoty. Wartość kontraktu wynosi prawie 2,1 mln zł brutto.

Zleceniodawcą prac jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a Generalnym Wykonawcą spółka Mosty Łódź, z którą zależna od FKD spółka Dome International podpisała umowę. Kontrakt dotyczy budowy magazynu soli wraz z infrastrukturą służącą do wytwarzania chlorku wapnia i sodu oraz silosem do magazynowania solanki. Prace związane z realizacją kontraktu rozpoczną się w marcu 2018 roku i będą trwały do końca listopada przyszłego roku.

„Kontrakt podpisany ze spółką Mosty Łódź jest kolejnym projektem budowy magazynu soli wraz z niezbędną infrastrukturą, który będzie realizowany w 2018 roku. Na początku miesiąca informowaliśmy o podpisaniu dwóch kontraktów, które również będziemy realizować w tym okresie. Oznacza to, że obecna wartość portfela zamówień na przyszły rok wynosi już prawie 20 mln zł. Oprócz tego wciąż bierzemy udział w wielomilionowych przetargach, które powinny się niebawem rozstrzygnąć. Przed nami końcówka naprawdę bardzo dobrego 2017 roku, a 2018 powinien być o wiele lepszy" 

skomentował Waldemar Zieliński, prezes zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A.

Według opublikowanego 15 listopada raportu okresowego za III kwartał 2017 roku przychody spółki wzrosły o 18%, EBITDA o 109%, a zysk netto o 99,7%. Spółka zwiększyła również poziomy rentowności EBITDA (IIIQ 2017 rok – 43%, 2016 – 36%, 2015 – 28%) oraz rentowności netto (IIIQ 2017 – 19%, 2016 – 14%, 2015 – 2%).

Na początku miesiąca Fabryka Konstrukcji Drewnianych opublikowała aktualizację prognoz finansowych na lata 2017-2018, według której przychody netto ze sprzedaży mają wynieść w 2017 roku ponad 19 mln zł, zysk EBITDA – 8,1 mln zł, a zysk netto – 5 mln zł.

Spółka od 2016 r. jest jedynym podmiotem w Polsce prowadzącym działalność w segmencie projektowania i budowy magazynów soli, które są nieodzownym elementem ogólnopolskiej infrastruktury drogowej. Obecnie spółka bierze udział w ofertowaniu na budowę 60 magazynów soli na zlecenie GDDKiA.

O spółce

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji
i montażu wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych o złożonych właściwościach konstrukcyjnych i architektonicznych, wymagających zastosowania zaawansowanych procesów technologicznych.

Spółka dysponuje najnowocześniejszym – w zakresie obróbki drewna i produkcji drewna klejonego – parkiem maszynowym w Polsce, o olbrzymim potencjale produkcyjnym (możliwość produkcji 20 tys. m3 drewna konstrukcyjnego rocznie), usytuowanym na własnej nieruchomości.

Głównym obszarem działalności Spółki jest budowa wielkogabarytowych magazynów soli, nieodzownie towarzyszących nowobudowanym drogom, powstającym na zamówienie GDDKiA, Zarządów Dróg Wojewódzkich oraz samorządów lokalnych.

W ramach prowadzonej działalności Spółka buduje również inne wielkogabarytowe konstrukcje drewniane: konstrukcje dachowe basenów, sal widowiskowo – sportowych, ujeżdżalni koni, jak również obiektów magazynowo – produkcyjnych. FKD zajmuje się również produkcją drewna klejonego i konstrukcyjnego KVH (technologie o rosnącej w skali Europy popularności), rewitalizacją budynków, np. kopuły kościołów, kaplic, dachy zamków i pałaców. Spółka rozpoczęła także działalności w segmencie wykonawstwa jednorodzinnych domów w konstrukcji szkieletowej.

Akcje Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A. od 21 marca 2013 roku są notowane na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #FKD

Ostatnie wiadomości