TXM osiągnął w grudniu 47 mln zł przychodów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 sty 2018, 10:14

TXM osiągnął w grudniu 47 mln zł przychodów

TXM Textilmarket, polska sieć dyskontów odzieżowych, wypracowała w grudniu 2017 r. przychody w wysokości ok. 47 mln zł. Tym samym sprzedaż Grupy osiągnęła o 2% niższą wartość w porównaniu do sprzedaży zrealizowanej w grudniu 2016 r. W całym 2017 roku obroty Grupy TXM wyniosły 381 mln zł i były o 1% wyższe niż rok wcześniej.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprawności operacyjnej jaką osiągnęliśmy w grudniu. Poradziliśmy sobie ze znacznie zwiększonym wolumenem towaru w porównaniu do poprzednich miesięcy – dostawy zostały przyjęte w magazynach zgodnie z harmonogramem, a towar został dostarczony do właściwych sklepów w terminie. Problemy, z którymi TXM borykał się w ubiegłym roku mają coraz mniejszy wpływ na działalność Spółki i oceniamy, że w kolejnych miesiącach zostanie on całkowicie zniwelowany. Nadal pracujemy m.in. nad poprawą oferty oraz zwiększeniem udziału towarów z importu, a także nad przebudową kanału e-commerce, w który naszym zdaniem drzemie spory - jeszcze nie w pełni wykorzystywany - potencjał"

komentuje Marcin Gregorowicz, prezes zarządu TXM S.A.

„Nieustannie pracujemy nad tym, aby przyrost sprzedaży w odniesieniu do m2 powierzchni naszych sklepów nadążał za przyrostem wielkości sieci. Z tego punktu widzenia przychody w ubiegłym miesiącu oceniamy umiarkowanie pozytywnie"

dodaje Agnieszka Smarzyńska, wiceprezes zarządu TXM S.A.

Trwający w III i IV kwartale proces przebudowy zespołu zarządzającego TXM zgodnie z planem praktycznie dobiegł końca. Jednocześnie Spółka realizuje zgodnie z harmonogramem przedstawione w listopadzie strategiczne kierunki działania, związane z poprawą sprzedaży z m2, zwiększeniem marży oraz optymalizacją kosztów.

Sieć TXM na koniec grudnia składała się z 401 sklepów własnych o łącznej powierzchni 106,4 tys. m2 i była o 6% większa niż na koniec grudnia 2016 r. Grupa prowadzi sieci sklepów w Polsce, Rumunii i na Słowacji.

O TXM S.A.

TXM S.A. jest właścicielem ponad 400 sklepów dyskontowych TXM zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz za graniczą – w Rumunii i na Słowacji. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm.pl. Sklepy TXM oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych i gospodarstwa domowego, w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. TXM S.A. (wcześniej Adesso S.A.) działa na rynku od 1989 r., od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylnej. TXM S.A. od grudnia 2016 r. jest spółką publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji www.txmsa.pl.

Źródło: Spółka, #TXM

Ostatnie wiadomości