Cherrypick Games nie zwalnia tempa i rozpoczyna prace nad grą „Beauty” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 sty 2018, 10:21

Cherrypick Games nie zwalnia tempa i rozpoczyna prace nad grą „Beauty”

Cherrypick Games rozpoczęło prace nad nową grą o roboczym tytule „Beauty” i zaprezentowało pierwsze grafiki z tej produkcji. Gra ma być kolejnym po „My Hospital” kluczowym produktem warszawskiego studia, a jej debiut jest zaplanowany na drugą połowę tego roku.

„Beauty” ma być kolejną po „My Hospital” kluczową produkcją spółki. Doświadczenie zebrane dzięki poprzedniemu sukcesowi pomoże w sprawnej realizacji nowej gry.

„Minął już prawie rok od wydania My Hospital, zebrane dane od graczy pozwolą nam na dokładniejszą analizę potrzeb jak i wykorzystanie sprawdzonych mechanizmów, dzięki którym możemy przekuć na sukces, kolejny duży tytuł jakim bez wątpienia będzie Beauty.” 

podkreślił Marcin Kwaśnica.

„Jesteśmy przekonani, że Beauty przyciągnie zainteresowanie nowych graczy, jak i podbije serca fanów naszych poprzednich produkcji. Czujemy się komfortowo w tworzeniu oraz monetyzowaniu gier Free2Play i możemy zapewnić, że nasz nadchodzący tytuł nie będzie odbiegał od naszych dotychczasowych standardów jakości, ale bardzo prawdopodobne, że ustanowi je na nowo. Rozpoczęliśmy już wstępne prace nad Beauty, dlatego uchylając nieco rąbka tajemnicy, możemy podzielić się kilkoma, przykładowymi grafikami z gry. Chcemy żeby nowy tytuł trafił do fanów jeszcze w 2018 r.”

powiedział prezes Cherrypick Games Marcin Kwaśnica.

Cherrypick Games świetnie odnalazło się na rynku jako ekspert w produkcji gier na platformy mobilne, które skierowane są do płci pięknej. Świadczyć o tym mogą m.in. wyniki finansowe, które są efektem spektakularnego sukcesu „My Hospital”.

W ciągu trzech kwartałów 2017 r. roku Cherrypick Games odnotowało przychody w wysokości 10,97 mln zł wobec 664 tys. zł przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł już 3,54 mln zł, wynik EBITDA 4,09 mln zł, a zysk netto po dziewięciu miesiącach roku to 2,65 mln zł. Pod koniec roku spółka podniosła nawet prognozę finansową i zakłada, że wynik EBITDA w 2017 r. osiągnie poziom 6,1 mln zł (wcześniejsza prognoza zakładała 4,4 mln zł)

Najbardziej popularna produkcja spółki to obecnie „My Hospital”. Znają ją gracze z ponad 200 krajów, codziennie gra w nią ok. 160 tys. osób. Jest dostępna w 19 wersjach językowych.

O spółce

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play.

Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość.

Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, Bandai Namco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Hospital, Touchdown Hero i Auctioneer. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 14 mln pobrań.

Źródło: Spółka, #CHP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości