British Automotive Holding z własnym salonem dilerskim w Katowicach | StrefaInwestorow.pl

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Wiadomości
15 sty 2018, 08:35

British Automotive Holding z własnym salonem dilerskim w Katowicach

British Automotive Holding, notowana na GPW spółka będąca poprzez spółki zależne Generalnym Importerem i dystrybutorem aut Jaguar Land Rover, 15 stycznia 2018 r. rozpoczyna działalność w Katowicach poprzez spółkę należącą do własnej Grupy Kapitałowej. Zmiany wpisują się w strategię BAH w zakresie umacniania pozycji oraz wzrostu udziałów dilerów własnych w rynku sprzedaży aut JLR na polskim rynku. 30 czerwca 2017 r. wypowiedziano umowę z dotychczasowym dilerem zewnętrznym MM Cars z 2-letnim okresem wypowiedzenia. Obecnie zawarte porozumienie dotyczy skrócenia tego okresu i rozwiązania umowy z dniem 14 stycznia 2018 r.

12 stycznia 2018 r. spółka zależna Grupy BAH – British Automotive Polska S.A., podpisała porozumienie o skróceniu 2-letniego okresu wypowiedzenia Umowy Dilerskiej i Serwisowej z MM Cars, tj. dotychczasowym dilerem na rynku śląskim. To oznacza rozpoczęcie od 15 stycznia 2018 r. działalności dilerskiej i serwisowej przez British Automotive Silesia Sp. z o.o. - spółkę zależną od BAH.

Dla Grupy Kapitałowej BAH zmiany oznaczają wzrost dochodowości realizowanej na tym rynku. BAH będzie bowiem generować marże zarówno na działalności importerskiej (jak dotychczas), jak również dilerskiej i serwisowej. Jednocześnie BASil podpisała Umowę Najmu części budynku usługowo-handlowego, dotychczas wykorzystywanego przez MM Cars jako salon i serwis samochodów marek Jaguar i Land Rover, co zapewni płynną kontynuację działalności i będzie nieodczuwalne dla Klientów.

„Rozpoczęcie działalności przez naszą spółkę na rynku śląskim wpisuje się w realizację strategii wzrostu udziałów rynkowych w sprzedaży aut JLR przez dilerów wchodzących w skład British Automotive Holding. Jednocześnie prowadzimy przygotowania do budowy nowych własnych salonów o najwyższych standardach m.in. w Trójmieście a także intensywne prace przy budowach dwóch obiektów należących do Grupy BAH w Warszawie – tj. projektu British Motor Club przy ul. Wawelskiej oraz salonu typu 3S przy ul. Puławskiej"

powiedział Arkadiusz Rutkowski, dyrektor zarządzający grupy dilerskiej British Automotive Holding.

Zarząd zakłada rozpoczęcie dilerskiej działalności operacyjnej w dotychczasowym obiekcie MMC w Katowicach oraz budowę nowego obiektu dilerskiego,. typu 3S (sprzedaż, serwis i części zamienne), zgodnego z najnowszymi i najwyższymi standardami marek globalnego koncernu Jaguar Land Rover.

„Naszym celem jest oddanie na potrzeby klientów marki JLR w Katowicach całkowicie nowego i nowoczesnego obiektu, oferującego zarówno sprzedaż wszystkich modeli aut oraz usług serwisowych i gwarancyjnych. Liczymy, że proces inwestycyjny zakończy się w 2019 roku" 

dodał Arkadiusz Rutkowski.

BAH poprzez Spółki zależne sprzedał w minionym roku o 20 proc. więcej niż w 2016 r. aut Jaguar Land Rover i tym samym osiągnął zakładany pułap sprzedaży 2 500 szt. BAH oczekuje w 2018 roku dalszego dwucyfrowego wzrostu wolumenów, czemu pomagać będą inwestycje dilerów własnych, nowe lokalizacje dilerów zewnętrznych oraz w dalszym stopniu oczekiwany rosnący popyt na auta klasy premium.

O BAH

British Automotive Holding poprzez spółki zależne, prowadzi na polskim rynku dystrybucję samochodów, części zamiennych i akcesoriów oraz kompleksową obsługę serwisową marek Jaguar, Land Rover i Aston Martin. Wchodzące w skład Grupy spółki są od 2003 r. Generalnym Importerem Jaguar Land Rover, bezpośrednim Dilerem (Direct Dealer) Aston Martin. Spółki z Grupy prowadzą również działalność dilerską Jaguar Land Rover
w Warszawie, Łodzi i Trójmieście.

Strategia rozwoju segmentu motoryzacyjnego na lata handlowe 2017-2021 zakłada podwojenie wolumenu sprzedaży samochodów Jaguar Land Rover oraz dalsze umacnianie pozycji na rynku aut klasy premium.

Spółka British Automotive Holding jest notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od 2008 r.

Źródło: Spółka, #BAH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości