Pfleiderer Group realizuje strategię i uruchamia nową linię lakierniczą za 12 mln euro | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 sty 2018, 09:30

Pfleiderer Group realizuje strategię i uruchamia nową linię lakierniczą za 12 mln euro

Pfleiderer Group, zgodnie z założeniami strategii, ogłoszonej we wrześniu 2017 r., uruchomił nową linię lakierniczą w zakładzie w Leutkirch. Wartość inwestycji wyniosła 12 mln euro. Dzięki niej grupa zwiększy moce produkcyjne i przychody Grupy. Realizacja strategii ma na celu m.in. stabilny wzrost wartości spółki dla jej akcjonariuszy.

Nowa linia lakiernicza Pfleiderer Group w  zakładzie w Leutkirch w Niemczech pomoże spółce dostosować moce produkcyjne do potrzeb rynku. Realizacja projektu, który jest częścią długoterminowego programu inwestycyjnego, wpłynie też pozytywnie na efektywność grupy pod względem kosztów i wydajności. Wartość inwestycji wyniosła 12 mln euro.

„Naszym celem jest zwiększenie przychodów Grupy do poziomu ok. 1,2 mld euro w 2021. Będziemy mogli to osiągnąć dzięki inicjatywom ukierunkowanym na wzrost mocy produkcyjnych w zakresie wysokomarżowych produktów takich jak nowa linia lakiernicza” 

powiedział Tom K. Schäbinger, CEO Pfleiderer Group.

Nowa linia produkcyjna umożliwia korzystanie z innowacyjnego systemu HotCoating do tworzenia wysokomarżowych produktów Pfleiderer. Opracowana technologia jest bezkonkurencyjna na rynku, a nowa linia lakiernicza w zakładzie spółki o długości 165 metrów jest obecnie największą linią lakierniczą wykorzystującą system HotCoating na świecie.

Jednym z założeń strategii Pfleiderer Group jest stały rozwój w zakresie produktów z wartością dodaną, na których osiągane są najwyższe marże i które wyróżniają produkty grupy od konkurencyjnych. Portfolio produktowe będzie rozszerzane o kolejne wzory dekoracyjne i powierzchnie inspirowane nowymi trendami i tworzone w odpowiedzi na potrzeby klientów.

Zaprezentowana przez zarząd Pfleiderer Group S.A. strategia do 2021 r., zakłada stabilne nakłady inwestycyjne na średniorocznym poziomie ok. 70 mln euro, łącznie z nakładami odtworzeniowymi w wysokości ok. 20 mln euro rocznie. Realizacja strategicznych projektów takich jak uruchomienie linii lakierniczej w Leutkirch, „Czteropak inwestycyjny” w Grajewie, linia do produkcji blatów i projekt Dynasteam w Wieruszowie, linia szlifierska w największym zakładzie w Neumarkt, oraz rozwój spółki Silekol pomogą osiągnąć cele jakimi są m.in. wzrost wyniku EBITDA oraz osiąganych marż.

Strategia zakłada wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży do poziomu ok. 1,2 mld euro za rok zakończony 31 grudnia 2021 r. Celem jest również wzrost rentowności skonsolidowanej EBITDA do poziomu co najmniej 16% wartości przychodów ze sprzedaży za rok zakończony 31 grudnia 2021 r., co powinno oznaczać również wzrost zysków. W przedstawionej strategii założono również stabilne wydatki inwestycyjne na poziomie średniorocznym ok 70 mln euro (włączając w to 20 mln euro rocznie nakładów odtworzeniowych).

O Pfleiderer Group

Pfleiderer Group z ponad 120 letnią historią jest obecnie czołowym europejskim producentem wyrobów drewnopochodnych specjalizując się w produkcji materiałów w meblarstwie, przemyśle wnętrzarskim i budownictwie. Grupa produkuje m.in. standardowe płyty wiórowe, blaty kuchenne, laminaty HPL, sztuczne okleiny oraz panele na bazie drewna. Pfleiderer Group prowadzi działalność w 9 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce oraz Niemczech, zatrudniając łącznie ok. 3,5 tys. osób. Grupa jest w stanie dostarczać zaawansowane produkty i obsługiwać klientów na kluczowych europejskich rynkach dzięki oddziałom handlowym zlokalizowanym w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, Francji, Austrii oraz Rumunii.

Źródło: Spółka, #PFL

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości