Dekpol S.A. prognozuje kontynuację wzrostu obrotów w 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 lut 2018, 14:31

Dekpol S.A. prognozuje kontynuację wzrostu obrotów w 2018 r.

Zarząd Dekpol S.A. opublikował prognozę finansową, zgodnie z którą Grupa w 2018 roku osiągnie 710 mln zł skonsolidowanych przychodów. Oznacza to poprawę obrotów o blisko 27% względem szacunków za miniony rok.

Zarząd Dekpol S.A. opublikował prognozę finansową na bieżący rok. Zgodnie z założeniami grupa osiągnie w tym okresie 710 mln zł skonsolidowanych przychodów. W tym z segmentu generalnego wykonawstwa planowany jest obrót na poziomie 450 mln zł, z działalności deweloperskiej 190 mln zł, a z segmentu produkcji osprzętu do maszyn budowlanych 70 mln zł.

„Bardzo dobre perspektywy rozwoju obejmują wszystkie trzy segmenty naszej działalności. Mamy bogaty i atrakcyjny portfel zleceń w ramach usług generalnego wykonawstwa. Dynamicznie rozwijamy działalność deweloperską głównie na terenie Pomorza, ale planujemy także ekspansję na nowe rynki w tym m.in. w Warszawie i Wrocławiu. Bardzo optymistycznie podchodzimy również do rozwoju produkcji osprzętu do maszyn budowlanych. W najbliższym czasie zakończymy inwestycję w rozbudowę zakładu zwiększając nasze moce produkcyjne”

powiedział Mariusz Tuchlin, prezes zarządu Dekpol S.A.

Realizacja przedstawionych założeń oznacza utrzymanie przez Dekpol S.A. bardzo wysokiego tempa wzrostu skali działania osiąganego na przestrzeni ostatnich lat. Prognozowane na ten rok przychody są bowiem wyższe o blisko 27% od prognozowanych obrotów za miniony rok (560 mln zł). Jednocześnie w latach 2016-2018 średnioroczny wzrost przychodów wyniesie 65,7%.

O spółce

Grupa Kapitałowa Dekpol S.A. dynamicznie rozwija się w branży budowlano-deweloperskiej oraz w produkcji sprzętu do maszyn budowlanych. Firma powstała w 1993 r. Posiada nowoczesny park maszynowy oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Od początku swojej działalności zyskała miano rzetelnej, wzorowo zorganizowanej firmy, profesjonalnie realizującej powierzone zadania z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Działalność Grupy Kapitałowej Dekpol S.A. opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie Generalnego Wykonawstwa. Oferta obejmuje bardzo szeroki zakres działania. Firma posiada bardzo duże doświadczenie w realizacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, sportowych i rekreacyjnych, czy też obiektów ochrony środowiska. Prowadzi też roboty drogowe, sanitarne i hydrotechniczne.

Prężnie rozwijającym się sektorem jest Dział Konstrukcji Stalowych, który realizuje całościowe projekty dla firm krajowych i zagranicznych. Dekpol S.A. jest również producentem łyżek i osprzętów przeznaczonych do maszyn budowlanych. Współpracuje m.in. z CAT, Doosan Bobcat, Volvo i Komatsu. Produkty sprzedawane są do Norwegii, Szwecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, a nawet do Maroka i Australii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie wykonywania konstrukcji stalowych firma jest w stanie wyprodukować każdy rodzaj łyżki.

Trzecim dynamicznie rozwijanym segmentem Grupy Kapitałowej Dekpol S.A. jest działalność deweloperska. Firma posiada ugruntowaną pozycji w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe.

Od stycznia 2015 roku akcje Dekpol S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: spółka, #DEK

Ostatnie wiadomości