Cherrypick Games przejdzie na rynek główny ze wsparciem DM BOŚ | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 lut 2018, 10:52

Cherrypick Games przejdzie na rynek główny ze wsparciem DM BOŚ

Notowana na NewConnect spółka Cherrypick Games potwierdza zamiar przeniesienia notowań na rynek główny GPW jeszcze w tym roku. Producent i wydawca gier podpisał umowę z Domem Maklerskim Banku Ochrony Środowiska, który zapewni mu wsparcie przy tej operacji.

„Dotrzymujemy słowa danego inwestorom. Dzięki sukcesowi My Hospital podnieśliśmy prognozę wyników finansowych na 2017 r. W II połowie roku w ręce graczy trafi Beauty, czyli kolejna kluczowa dla nas produkcja o jeszcze większym potencjale komercyjnym. Cherrypick Games dynamicznie rośnie i nasze miejsce jest na rynku głównym”

powiedział prezes Cherrypick Games Marcin Kwaśnica.

Spółka współpracowała już z DM BOŚ, który był Oferującym w trakcie Oferty Publicznej przeprowadzonej w 2017 r. W jej wyniku Cherrypick Games uplasował wszystkie oferowane akcje i pozyskał 6,21 mln zł na dalszy rozwój. W związku z dużym zainteresowaniem inwestorów zapisy w transzy detalicznej zostały zredukowane o 91,079%. Obecna kapitalizacja spółki kształtuje się na poziomie ponad 160 mln zł.

Sztandarowa produkcja spółki to „My Hospital”, który został pobrany już ponad 7,7 mln razy. Gra zadebiutowała na początku 2017 roku. Od tego czasu jest stale udoskonalana, a Cherrypick Games ciągle udostępnia graczom nową zawartość, która urozmaica rozrywkę.

Cherrypick Games wykorzystuje zebrane doświadczenia w swoim kolejnym kluczowym projekcie. Gra o roboczym tytule „Beauty” będzie mieć premierę w II połowie tego roku. Podobnie jak „My Hospital” będzie adresowana głównie do grających pań.

W ciągu trzech kwartałów 2017 r. roku Cherrypick Games odnotowało przychody w wysokości 10,97 mln zł wobec 664 tys. zł przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł już 3,54 mln zł, wynik EBITDA 4,09 mln zł, a zysk netto po dziewięciu miesiącach roku to 2,65 mln zł. Pod koniec roku spółka podniosła nawet prognozę finansową i zakłada, że wynik EBITDA za 2017 r. osiągnie poziom 6,1 mln zł (wcześniejsza prognoza zakładała 4,4 mln zł).

O spółce

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play.

Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość.

Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, Bandai Namco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Hospital, Touchdown Hero i Auctioneer. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 14 mln pobrań.

Źródło: spółka, #CHP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości