Setanta ASI chce wprowadzić City Inspire na rynek NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 lut 2018, 09:05

Setanta ASI chce wprowadzić City Inspire na rynek NewConnect

Setanta ASI SA, Spółka notowana na Głównym Rynku GPW w Warszawie, będąca grupą kapitałową (jednostką inwestycyjną) skoncentrowaną na trzech obszarach: projektach globalnych, projektach lokalnych oraz nieruchomościach, zamierza wprowadzić spółkę portfelową City Inspire SA na rynek NewConnect. Upublicznienie tego podmiotu na alternatywnym rynku powinno przyśpieszyć jego rozwój oraz ekspansję zagraniczną.

Zarząd Setanta ASI SA otrzymał informację od spółki portfelowej City Inspire SA o przekroczeniu przez inwestorów minimalnego progu zapisów wynoszącego 50.000 zł w prowadzonej przez tą spółkę emisji akcji serii G w ramach kampanii crowdfundingowej na platformie Beesfund (zainwestuj.cityinspire.com), która potrwa do 14.02.2018 r. Pozyskane przez City Inspire SA środki zostaną wykorzystane do zwiększenia sprzedaży na rynku w Polsce oraz rozpoczęcia sprzedaży na rynkach zagranicznych. W 4 kwartale 2018 r. spółka ta planuje przeprowadzić kolejną rundę finansowania, a następnie złożyć wniosek do GPW w Warszawie o wprowadzenie jej akcji do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect. Setanta ASI SA posiada obecnie akcje stanowiące 20,36% udziału w kapitale zakładowym City Inspire SA oraz 23,85% udziału w ogólnej liczbie głosów na WZA. Zdaniem zarządu Setanta ASI SA debiut City Inspire SA na rynku NewConnect wpłynie pozytywnie na wyniki finansowe emitenta.

„Upublicznienie spółki City Inspire traktujemy jako kolejny ważny etap w jej rozwoju. Zakładamy, że z emisji akcji poprzedzającej debiut na rynku NewConnect spółka pozyska środki finansowe, które umożliwią jej skokowy wzrost”

ocenia Konrad Szwedziński, członek zarządu spółki Setanta ASI SA.

City Inspire SA została założona w 2012 r. i działa w dynamicznie rosnącej branży e-turystyki rozwijając swoje dwa flagowe produkty: aplikację SaaS StayForLonger oraz internetowe przewodniki turystyczne dostępne na platformie buy.our.guide. Spółka realizuje sprzedaż oprogramowania w formie dodatku do stron internetowych hoteli, czyli tzw. widgetu o nazwie StayForLonger (www.pl.stayforlonger.com). Narzędzie jest oferowane w modelu miesięcznego abonamentu tzw. SaaS, a jego podstawową funkcjonalnością jest interaktywna prezentacja możliwości spędzenia wolnego czasu dla osób planujących przyjazd do wybranego hotelu lub już będących jego gośćmi. StayForLonger zostało jak dotąd wdrożone w ponad 400 hotelach w całej Polsce i 30 zagranicznych (m.in. w hotelu Trump Miami).

Drugim produktem City Inspire SA są internetowe przewodniki turystyczne dostępne na platformie buy.our.guide, będące nowoczesną, elektroniczną formą tradycyjnego concierge. Umożliwiają one użytkownikom pobranie spersonalizowanego e-przewodnika turystycznego dostosowanego do miejsca oraz terminu podróży, który prezentuje informacje o atrakcjach turystycznych, lokalnych wydarzeniach czy też propozycjach tras zwiedzania.

„Obserwujemy z uwagą spółki publiczne oferujące rozwiązania informatyczne w modelu SaaS i staramy się uczyć od najlepszych. W tym kontekście zwracamy szczególną uwagę na koszty związane z pozyskaniem klientów, efektywność zespołu sprzedażowego oraz jakość produktu i obsługi posprzedażowej. Spółka City Inspire rozwija ponadto synergiczne produkty, które nie będą oferowane w wymienionym modelu abonamentowym, co powinno zapewnić jej właściwy balans”

dodaje Szwedziński.

Jednym z głównych celów City Inspire SA jest to, aby widget StayForLonger.com stał się standardem na stronach internetowych hoteli na całym świecie, których obecnie jest już ponad 900 tysięcy. Jest to więc ogromny potencjał sprzedażowy, który spółka zamierza efektywnie zagospodarować.

Projekty globalne, obok projektów lokalnych i nieruchomości, stanowią jeden z trzech filarów działalności inwestycyjnej Setanta ASI SA Spółki te zostały bardzo wnikliwie wyselekcjonowane i realizują innowacyjne projekty w skali globalnej, a docelowo ich sprzedaż ma być skoncentrowana na rynkach zagranicznych. Strategia emitenta zakłada, że podmioty te mają umożliwić osiągnięcie ponadprzeciętnych stóp zwrotu przy odpowiednio podwyższonym poziomie ryzyka. Setanta ASI SA posiada aktualnie w swoim portfelu inwestycyjnym cztery spółki o globalnym potencjale rozwoju: MODE SA, Excelead SA, PRIDE Gaming sp. z o.o. oraz City Inspire SA.

Setanta ASI SA to konsekwentnie budowana grupa kapitałowa (jednostka inwestycyjna), skoncentrowana na trzech obszarach: projekty globalne, projekty lokalne oraz nieruchomości. Spółka zadebiutowała na Głównym Rynku GPW w styczniu 2017 r., przechodząc na niego z rynku NewConnect, na którym była notowana od stycznia 2013 r. Emitent złożył również wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o wpis do rejestru wewnętrznie zarządzających ASI. Głównym celem spółki jest długoterminowy wzrost wartości jej aktywów netto.

Źródło: spółka, #SET

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost