KNF: Informacje o zatwierdzeniu prospektu Raiffeisen Bank Polska nieaktualne | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 lut 2018, 11:00

KNF: Informacje o zatwierdzeniu prospektu Raiffeisen Bank Polska nieaktualne

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) poinformowała, że opublikowany dziś komunikat dotyczący zatwierdzenia prospektu emisyjnego Raiffeisen Bank Polska nie jest informacją aktualną.

"Uprzejmie informujemy, że w wyniku błędu technicznego newsletter dotyczący komunikatu w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego Raiffeisen Bank Polska nie jest informacją aktualną" 

czytamy w komunikacie Komisji.

KNF podała dziś, że zatwierdziła prospekt emisyjny Raiffeisen Bank Polska w związku z ofertą publiczną akcji serii AA oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii AA.

28 czerwca 2017 KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Raiffeisen Bank Polska w związku z ofertą publiczną akcji serii AA oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii AA.

Natomiast 7 lipca 2017 r. Raiffeisen Bank International AG (RBI) podjął decyzję o zawieszeniu oferty akcji Raiffeisen Bank Polska z powodu niezadowalającego poziomu zainteresowania, który spełniałby warunki określone w zobowiązaniu wobec KNF dotyczącym notowania akcji banku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

W połowie czerwca ub.r. Raiffeisen Bank Polska planował, że pierwsza oferta publiczna (IPO) Raiffeisen Bank Polska (RBPL) będzie obejmować 33 850 251 istniejących akcji (stanowiących 15% kapitału i głosów) sprzedawanych przez Raiffeisen Bank International AG (RBI).

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.

(ISBnews), #KNF

Ostatnie wiadomości