Pfleiderer Group może skupić do 1,08 mln akcji własnych w ramach III transzy buy-backu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 lut 2018, 08:17

Pfleiderer Group może skupić do 1,08 mln akcji własnych w ramach III transzy buy-backu

Zarząd Pfleiderer Group określił szczegółowe warunki nabycia trzeciej transzy akcji własnych. Spółka zaprosiła akcjonariuszy do składania ofert sprzedaży w dniach od 8 do 22 lutego 2018 r. Proponowana cena to 37,50 zł za jedną akcję. W transakcji pośredniczyć będzie Dom Maklerski Trigon.

W związku z realizacją programu, który zakłada nabycie łącznie do 6 470 100 akcji własnych, stanowiących do 10% kapitału zakładowego Pfleiderer Group S.A., Zarząd ustalił szczegółowe warunki trzeciej transzy odkupu. W jej ramach spółka może nabyć maksymalnie 1 084 167 akcji własnych.

Szczegółowe warunki, które zostały przedstawione w zaproszeniu do składania ofert sprzedaży, zostały zatwierdzone przez radę nadzorczą spółki. Transza jest częścią programu zatwierdzonego przez walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki w dniu 21 czerwca 2017 r.

Kluczowe parametry realizacji programu skupu akcji własnych:

  • do 1 084 1673 akcji objętych skupem
  • nie więcej niż 1,68% kapitału
  • Cena: 37,50 zł

Harmonogram:

  • Okres zapisów: 8 lutego - 22 lutego
  • Data transakcji: 27 lutego
  • Data rozliczenia: 27 lutego

7 lutego Pfleiderer Group S.A. rozliczył transakcję nabycia akcji w ramach drugiej transzy odkupu akcji własnych. W jej trakcie spółka nabyła 2 150 883 akcji po 37,50 zł za sztukę, co stanowi 3,32% ogólnej liczby akcji. Spółka, w ramach drugiej transzy skupu, przeznaczyła za zakup akcji własnych 80,6 mln zł.

Do chwili obecnej, w ramach realizacji programu nabywania akcji własnych, spółka w dwóch transzach łącznie nabyła 5 385 933 akcji własnych, stanowiących w przybliżeniu 8,32% ogólnej liczby akcji.

“Buy-back umożliwia akcjonariuszom zainteresowanym częściowym wyjściem z inwestycji, realizację tych planów na stosunkowo korzystnych warunkach. Równocześnie wspiera budowę wartości dla wszystkich akcjonariuszy”

Tom K. Schäbinger, prezes zarządu Pfleiderer Group S.A.

Zarząd zdecydował o przeprowadzeniu programu skupu akcji z dwóch powodów. Po pierwsze chodzi o zapewnienie akcjonariuszom spółki środków pieniężnych, co ma znaczenie biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową, która charakteryzuje się ograniczonym napływem środków do inwestorów instytucjonalnych, a tym samym ograniczoną płynnością na Giełdzie Papierów Wartościowych. Drugim powodem jest obecna cena akcji która nie oddaje godziwej wartości spółki i potencjału rozwoju grupy. W związku z tym buy-back na aktualnych warunkach jest korzystny z punktu widzenia tworzenia wartości dla skcjonariuszy z długoterminową perspektywą inwestycyjną.

O Grupie Pfleiderer

Grupa Pfleiderer to czołowy producent produktów drewnopochodnych. Roczny obrót firmy wynosi ok. 1 miliarda euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 3600 pracowników. Główne siedziby koncernu mieszczą się we Wrocławiu (Polska) oraz w Neumarkt (Niemcy). Pfleiderer posiada dziewięć zakładów produkcyjnych na terenie Niemiec i Polski oraz biura handlowe w Anglii, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Rumunii i Francji. Grupa Pfleiderer oferuje bogatą paletę produktów oraz kompleksową obsługę firm reprezentujących przemysł meblarski, handel materiałami drewnopochodnymi, a także firm zajmujących się wykończeniem wnętrz czy budownictwem szkieletowym itp. Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla takich marek Duropal i Thermopal oraz partnerem handlowym dla przemysłu, handlu, rzemiosła, a także projektantów i architektów. Jako Pfleiderer Group S.A. koncern jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: spółka, #PFL

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości