Echo Investment ustanowiło publiczny program emisji obligacji do 400 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 lut 2018, 09:07

Echo Investment ustanowiło publiczny program emisji obligacji do 400 mln zł

Zarząd Echo Investment podjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu emisji publicznych obligacji o wartości do 400 mln zł, lub równowartości tej kwoty w euro.

Spółka wkrótce złoży do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Spółka planuje wprowadzić obligacje do obrotu na rynku regulowanym Catalyst. Wszelkie szczegóły dotyczące emisji, w tym m.in. harmonogram, waluta emisji, termin zapadalności czy wysokość oprocentowania, będą określone w prospekcie emisyjnym oraz w ostatecznych warunkach emisji danej serii obligacji. Po zatwierdzeniu prospektu przez KNF, zarząd będzie podejmował decyzję o wyborze najlepszego źródła finansowania, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie spółki na kapitał oraz warunki na rynku kapitałowym.

Echo Investment po raz pierwszy wyemitowało publiczne obligacje o wartości 200 mln zł w 2014 roku. W zeszłym roku spółka z sukcesem uplasowała kolejne 300 mln zł obligacji w trzech seriach. Oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem rynku, za każdym razem zapisy zamykały się po jednym lub dwóch dniach.

Źródło: spółka, #ECH

Zobacz także: Obligacje korporacyjne 2018 – lista spółek, które mogą zdecydować się w przyszłym roku na publiczne emisje obligacji

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości