Master Pharm zwiększa sprzedaż i zyski po IV kw. 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 lut 2018, 08:35

Master Pharm zwiększa sprzedaż i zyski po IV kw. 2017 r.

Łódzki producent suplementów diety przedstawił szacunkowe wyniki za cztery kwartały 2017 r., wykazując wzrost przychodów o 32% oraz zysku netto o 20% rdr. Zarząd planuje utrzymać dwucyfrowe tempo wzrostu.

Jak wyjaśnia zarząd, wzrost skonsolidowanych przychodów był przede wszystkim rezultatem wyższej jednostkowej sprzedaży Master Pharm S.A, związanej z większą liczbą zamówień produkcji kontraktowej suplementów diety. Wynik finansowy grupy, choć wykazał wzrost o przeszło 20% rdr, pozostawał pod presją kosztów, które w 2017 r. były wyższe o 37% rdr.

„Odnotowana poprawa sprzedaży to efekt rosnącej liczby klientów, większego portfela zamówień, w tym dużego wzrostu sprzedaży do naszego największego odbiorcy. W ubiegłym roku poczyniliśmy też szereg inwestycji w zaplecze produkcyjne, co wiązało się ze wzrostem m. in. kosztów energii i materiałów pod bieżące produkcje oraz kosztów zatrudnienia. Wydatki te już dziś są rekompensowane wyższymi przychodami. Jeżeli chodzi o najbliższe kwartały, spodziewamy się utrzymania dwucyfrowego tempa wzrostu, a także dalszej stopniowej poprawy rentowności"

wyjaśnił Jacek Franasik, prezes zarządu Master Pharm.

Przedstawione przez spółkę wartości są wynikami szacunkowymi – ostateczne dane finansowe zostaną opublikowane wraz z raportem rocznym 27 marca 2018 r.

2017 r. pod znakiem inwestycji

2017 r. był dla Master Pharm okresem szeroko zakrojonych inwestycji w zaplecze produkcyjne. W kwietniu
ub. r. spółka otworzyła nowy zakład w Łodzi, jednocześnie realizując jeden z celów emisyjnych oferty publicznej przeprowadzonej rok wcześniej. Placówkę wyposażono w maszyny służące do produkcji i pakowania suplementów diety. W zakładzie uruchomiono też nowoczesne laboratorium badawcze oraz powołano jednostkę ds. badań i innowacji, prowadzącą prace nad nowymi składnikami suplementów diety. W nowe maszyny oraz sprzęt laboratoryjny został także doposażony zakład spółki zależnej Grokam, stanowiącej zaplecze produkcyjne grupy Master Pharm.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przeprowadzonych inwestycji i modernizacji, które istotnie zwiększyły naszą zdolność obsługi zamówień. Wszystko idzie zgodnie z planem i obecnie prowadzimy produkcje na takich poziomach, jakie założyliśmy. Sam 2018 r. pod kątem zamówień rozpoczął się dla nas bardzo dobrze, co w mojej opinii jest dobrym prognostykiem na następne miesiące"

dodaje Jacek Franasik.

Grupa Master Pharm

Głównym obszarem działalności grupy kapitałowej Master Pharm jest produkcja kontraktowa suplementów diety, kosmetyków, wyrobów medycznych i preparatów spożywczych dla podmiotów branży farmaceutycznej. Za pion produkcyjny odpowiadają Master Pharm S.A. z siedzibą w Łodzi oraz Grokam GBL z siedzibą w Mielcu. Grupa zajmuje się również dystrybucją suplementów diety pod marką własną, realizowaną przez warszawską spółkę Avet Pharma. Od 28 kwietnia 2016 r. Master Pharm S.A. notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: spółka, #MPH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości