Tower Investments publikuje wstępne wyniki finansowe za rok obrotowy 2017 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 lut 2018, 09:13

Tower Investments publikuje wstępne wyniki finansowe za rok obrotowy 2017

Tower Investments – specjalistyczny deweloper powierzchni handlowych, którego akcje w grudniu ubiegłego roku zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – przedstawił wstępne niezaudytowane wyniki finansowe Grupy za rok obrotowy 2017 (01.11.2016-31.12.2017). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 33,6 mln zł – wobec 8,6 mln zł w roku obrotowym 2016 (01.11.2015-31.10.2016). Grupa wypracowała 13,6 mln zł zysku – o 6,3 mln zł więcej w stosunku do roku ubiegłego – to rekordowe wyniki w historii działalności dewelopera.

„Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych wyników – są one efektem naszej ciężkiej pracy, która w ostatnim roku była bardzo intensywna. Wstępne szacunki wskazują, że przychody ze sprzedaży, w stosunku do przychodów z ubiegłego roku obrotowego, urosły o prawie 400 proc., a wypracowany zysk netto wzrósł niemal dwukrotnie. Na takie efekty liczyliśmy"

informuje Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments.

W grudniu Tower Investments dołączyła do spółek notowanych na dużym parkiecie GPW w Warszawie, wcześniej deweloper przeprowadził ofertę publiczną akcji C, z której pozyskał 22,5 mln zł.

„Jestem przekonany, że dzięki tym działaniom będziemy mogli realizować jeszcze więcej projektów, co docelowo przełoży się na kolejne wzrosty finansowe"

dodaje Bartosz Kazimierczuk.

Rekordowe wyniki dewelopera to m.in. efekt przyjętego przez spółkę modelu ograniczonego ryzyka – spółka nie tworzy banku ziemi, a każda inwestycja dedykowana jest dla pod konkretnego operatora – zakup działki następuje dopiero po podpisaniu umowy z klientem. Ponadto, w ostatnim czasie spółka zwiększyła dynamikę wzrostu liczby realizowanych jednocześnie projektów. Pierwszy raz w historii działalności – w jednym roku obrotowym – Tower Investments zrealizował, aż 6 obiektów handlowych: 4 Biedronki, Netto i City SHOPIN.

„Rynek, na którym działamy od wielu lat rośnie, a co ważne – jest jeszcze daleki od nasycenia. Chcemy realizować jeszcze więcej projektów i poszerzać grono klientów. Przed nami kolejne lata dobrej koniunktury w branży sieci handlowych w Polsce. Jestem przekonany, że nasza ciężka praca jeszcze bardziej umocni naszą pozycję na rynku"

mówi Bartosz Kazimierczuk.

W planach dewelopera na bieżący rok jest budowa kilkunastu nowych projektów, w tym obiektów handlowo-usługowych, stacji benzynowych i restauracji typu fast-food. Spółka wybuduje także kilka parków handlowych pod własną marką SHOPIN. Tower Investments obecnie realizuje projekty o potencjale sprzedażowym blisko 250 mln zł.

Ostateczne wyniki Grupy za Rok obrotowy 2017 zostaną przedstawione w skonsolidowanym raporcie rocznym 25 kwietna. Deweloper zakłada, że w roku 2018 wypracuje blisko 19,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

O spółce

Grupa Tower Investments działa w branży deweloperskiej od 2005 roku. Spółka specjalizuje się w kompleksowej obsłudze deweloperskiej największych sieci handlowo-usługowych: od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez zakup nieruchomości i uzyskanie niezbędnych zezwoleń administracyjnych, aż po realizację obiektu „pod klucz”. Ponadto jest właścicielem marki SHOPIN, pod której nazwa kryją się parki oraz galerie handlowe. Dotychczas powstały 4 obiekty: w Garwolinie, Łodzi, Płocku oraz City SHOPIN w Warszawie. Kolejne parki handlowe pod marką SHOPIN planowane są w Mrągowie, Tychach i Pleszewie. W 2016 roku spółka podjęła decyzję o realizacji inwestycji usługowo-mieszkaniowych. Strategia dewelopera zakłada, że pierwszy tego typu projekt zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2020 roku.

Źródło: spółka, #TOW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości