Prawie 5-krotny wzrost zysku netto grupy SIMPLE w 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 mar 2018, 09:37

Prawie 5-krotny wzrost zysku netto grupy SIMPLE w 2017 r.

Grupa SIMPLE osiągnęła w 2017 r. 46,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o ponad 30% w porównaniu do 2016 r. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 3,1 mln zł. To prawie 5-krotny wzrost w porównaniu do poprzedniego roku, kiedy skonsolidowany zysk netto wyniósł ponad 0,6 mln zł.

„Z sukcesem zakończyliśmy 2017 rok, osiągając prawie 47 mln zł przychodów. Tak dobry wynik jest efektem sukcesów handlowych, jakimi grupa mogła pochwalić się w ciągu całego minionego roku oraz zwiększenia marżowości projektów i wydajności na wdrożeniach, a także znaczącej redukcji kosztów, dzięki czemu wygenerowaliśmy zysk netto w wysokości ponad 3 mln zł. Wynik ten oznacza, prawie pięciokrotne zwiększenie zysku netto w porównaniu do 2016 roku. Powyższe liczby stanowią najlepszy dowód na skuteczność prowadzonych działań oraz efektywność wprowadzonych w życie założeń i planów, jakie przyjęliśmy dla grupy na rok 2017 i kolejne lata”

mówi Rafał Wnorowski, prezes zarządu SIMPLE S.A.

Grupa SIMPLE skutecznie zrealizowała przyjęty plan i zbudowała ponad 26 milionowy portfel zamówień, stanowiący bardzo dobrą perspektywę na 2018 rok i kolejne lata.

„Dla całej grupy SIMPLE był to pracowity okres, o czym świadczy również wysoka wartość pozyskanych kontraktów, które pozytywnie wpłyną również na wynik 2018 roku. Grupa zbudowała ponad 26 mln zł backlog, zwiększając jego wartość prawie dwukrotnie względem 2016 roku, w którym wynosił 14 mln zł. Zgodnie z założeniami zarządu w minionym roku, Grupa zrealizowała plan związany z pozyskiwaniem zamówień w sposób wielotorowy, z jednej strony dążąc do utrzymania pozycji lidera w wygrywaniu zamówień publicznych, z drugiej strony zdobywając kolejne, znaczące kontrakty na rynkach komercyjnych. Już teraz myślimy o kolejnych zamówieniach i przygotowujemy się na przyśpieszenie w ogłaszaniu przetargów. Obecnie jesteśmy na zaawansowanym etapie kilku postępowań”

dodaje Rafał Wnorowski.

W 2018 roku SIMPLE kontynuuje realizację rozpoczętych w II połowie 2017 roku kontraktów. Jednocześnie prowadząc intensywne działania związane z pozyskaniem nowych klientów. Grupa konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, której istotnym elementem jest również wzrost efektywności oraz rozwój oferowanych produktów, przy utrzymaniu i poprawie wysokiej jakości obsługi klientów.

„W 2018 roku chcemy jeszcze efektywniej wykorzystywać nasze doświadczenie i know-how w zakresie pozyskiwania i obsługi projektów publicznych. Spodziewamy się przyśpieszenia w obszarze przetargów na informatyzację szkół wyższych w ramach unijnego programu POWER oraz w zakresie dofinansowań dla szpitali, dzięki kilku projektom regionalnym. Dodatkowo aktualny portfel podpisanych już kontaktów jest bardzo dobrą prognozą przychodów i zysków na 2018 rok. Dlatego rozbudowujemy nasz zespół o kolejnych specjalistów”

dodaje Daniel Fryga, wiceprezes zarządu SIMPLE S.A.

Grupa, poza pozyskiwaniem kontraktów w przetargach i konkursach, realizuje plan zwiększania przychodów dzięki działaniom cross- i up-sellingowym. W 2017 r. SIMPLE zintensyfikowało te działania, a obszar sprzedaży wzmocnił swoją osobą Jarosław Witwicki, doświadczony menażer sprzedaży, wcześniej m.in. członek zarządu i szef handlowy w Macrologic.

Obecnie SIMPLE realizuje m.in. projekt rozbudowy systemu ERP w oparciu o aplikacje mobilne.

„Przygotowaliśmy dla naszych klientów całą serię nowych aplikacji mobilnych stworzonych w najnowszych technologiach. Premiera pierwszej z nich już na początku marca bieżącego roku. Aplikacje mobilne to na pewno jeden z głównych trendów na najbliższe lata i obszar, w którym firmy i instytucje widzą potencjał wzrostu swojej efektywności. Ponadto w 2018 roku użytkownicy SIMPLE.ERP będą mogli zapoznać się z nową, odmienioną wersją systemu”

dodaje Rafał Wnorowski.

Jeszcze w I półroczu 2018 r. SIMPLE planuje premierę kilku kolejnych aplikacji, przeznaczonych m.in. dla uczelni wyższych, szpitali, czy firm z rynku komercyjnego.

O SIMPLE S.A.

Podmiotem dominującym grupy, jest SIMPLE S.A., warszawska spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, producent zintegrowanych systemów informatycznych z prawie 30‑letnim doświadczeniem we wdrożeniach w podmiotach publicznych i komercyjnych.

Dzięki kompleksowości oferowanego oprogramowania oraz ilości zrealizowanych projektów, SIMPLE na przestrzeni ostatnich kilku lat, stało się jednym z najczęściej wybieranych partnerów biznesowych w zakresie wdrożeń systemów klasy ERP, CRM, HCM, BI, WorkFlow oraz systemów dziekanatowych i medycznych (HIS). Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2000 r.

SIMPLE Invest sp. z o.o.

Początkowo spółka została powołana do uporządkowania nadzoru nad grupą kapitałową oraz finansowaniem akwizycji. Obecnie podstawowym obszarem jej działalności jest produkcja systemu informatycznego do obsługi części dziekanatowej uczelni, umożliwiając grupie oferowanie kompleksowego produktu zapewniającego pełną obsługę zarówno procesów administracyjnych jak i dydaktycznych.

Medinet Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

Spółka MEDINET należy od 2014 roku do GK, będącej obecnie właścicielem 84% udziałów (umowa obejmuje wykupienie 100%). Jej podstawowym założeniem jest kompleksowe wspomaganie informatyzacji jednostek ochrony zdrowia w dobie gwałtownie rosnących wymagań co do jakości usług i szybkości przetwarzania informacji. Oferta opolskiego producenta systemu do zarządzania częścią medyczną szpitala, jest uzupełnieniem systemu SIMPLE.iMED o takie obszary jak HIS, RIS, PACS, Teleradiologia, Diagnostyka, e-Recepta, e-Zwolnienie.

Połączenie spółek pozwoliło grupie znaleźć się w wąskim gronie dostawców systemów informatycznych oferujących komplementarny system dla szpitali.

SIMPLE Locum Sp. z o.o.

SIMPLE Locum Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest właścicielem budynku biurowego przy ulicy Bronisława Czecha 49/51. Budynek w całości wynajmowany jest na potrzeby Grupy SIMPLE.

Źródło: spółka, #SME

Ostatnie wiadomości