Abris chce objąć nową emisję GetBack proporcjonalnie do posiadanych akcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 mar 2018, 12:01

Abris chce objąć nową emisję GetBack proporcjonalnie do posiadanych akcji

GetBack otrzymał oświadczenie od Abris Capital Partners dotyczące objęcia akcji nowej emisji, w którym zadeklarował objęcie nowych walorów w liczbie proporcjonalnej do aktualnego zaangażowania Abris w GetBack, poinformowała spółka.

"GetBack otrzymał oświadczenie od Abris Capital Partners Ltd. dotyczące objęcia akcji, które miałyby zostać wyemitowane w ramach podwyższenia kapitału zakładowego GetBack o nie więcej niż 19 999 999 akcji. Zgodnie z oświadczeniem, Abris zadeklarował objęcie nowych akcji w liczbie proporcjonalnej do aktualnego zaangażowania Abris w GetBack, po cenie rynkowej ustalonej w ramach procesu book builiding oraz na warunkach rynkowych"

czytamy w komunikacie.

Ponadto Abris w oświadczeniu poinformował, że zamierza utrzymać dotychczasowym poziom zaangażowania w GetBack, wzmacniając finansową i kapitałową sytuację GetBack, dodano.

"W ocenie Abris, podwyższenie kapitału zakładowego GetBack przyczyni się do rozwoju GetBack, w związku z czym Abris podkreślił, że nie zamierza zmniejszać swojego zaangażowania kapitałowego w GetBack" 

podsumowano.

W związku z pozytywną opinią rady nadzorczej, zarząd 2 marca 2018 roku podjął decyzję o zamiarze wystąpienia do walnego zgromadzenia z wnioskiem o podjęcie przez akcjonariuszy uchwał na potrzeby podwyższenia kapitału zakładowego.

Akcjonariusze GetBack zdecydują 28 marca o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji do 19 999 999 akcji serii F oraz podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ramach kapitału docelowego bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

GetBack 13 marca br. poinformował, że rozpoczął negocjacje z potencjalnymi inwestorami z Izraela i USA na temat możliwości objęcia przez nich nowej emisji.

Abris Capital Partners Ltd. to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowo – Wschodniej. Swoje środki powierzyło zarządzanym przez nią funduszom wielu międzynarodowych, prestiżowych inwestorów instytucjonalnych (fundacje uniwersyteckie, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, prywatne fundacje), a aktywa pod zarządem Abris Capital Partners Ltd. to prawie 1,3 mld euro.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

(ISBnews), #GBK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości