Lokum Deweloper rekomenduje 0,84 zł dywidendy na akcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 mar 2018, 09:33

Lokum Deweloper rekomenduje 0,84 zł dywidendy na akcję

Zarząd Lokum Deweloper zarekomendował przeznaczenie 15,12 mln zł z zysku z 2017 roku oraz części kapitału zapasowego, co oznacza wypłatę w wysokości 0,84 zł na akcję, podała spółka.

"Zgodnie z przywołaną uchwałą zarząd zawnioskował, aby część zysku netto wypracowana przez spółkę w 2017 r. oraz część zysku netto wypracowana przez spółkę w poprzednich latach obrotowych i stanowiąca obecnie część kapitału zapasowego, w łącznej kwocie 15 120 000 zł, została przeznaczona na wypłatę dywidendy akcjonariuszom spółki (Dywidenda)"

czytamy w komunikacie. 

Na każdą akcję spółki będzie przypadała kwota 0,84 zł dywidendy, podano także.

Rekomendacja przedstawiona przez zarząd dotyczy ustalenia dniem dywidendy 2 maja br. i dniem wypłaty dywidendy - 11 maja br.  

"Zarekomendowaliśmy walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości 0,84 zł na akcję. To pozwoli nam na utrzymanie silnych fundamentów finansowych, wspierających dynamiczny rozwój spółki. Jednocześnie uważamy, że dzięki obecnie podjętym działaniom w kolejnych latach będziemy mogli wypłacać większą część zysku. Stąd też decyzja zarządu o zmianie polityki dywidendowej na najbliższe lata i podniesienie maksymalnego poziomu dywidendy do 50% skonsolidowanego zysku netto"

powiedział prezes Lokum Deweloper Bartosz Kuźniar, cytowany w osobnym komunikacie.

Lokum Deweloper to deweloper mieszkaniowy z Wrocławia. Od 2014 r. jego obligacje są notowane na rynku Catalyst, natomiast w 2015 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW. 

(ISBnews), #LKD

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości